Puchar Polski: Legia nie wykorzystała szansy w Zabrzu

Andreas Nicolaides
03.04.2018 20:03
Legia - Górnik

Legia Warszawa zremisowała z Górnikiem Zabrze 1:1 w pierwszym meczu półfinału Pucharu Polski. Drużyna ze stolicy kończyła spotkanie z dużym poczuciem niedosytu, bowiem nie wykorzystała wielu szans na zamknięcie dwumeczu. Rewanż odbędzie się za dwa tygodnie w Warszawie.

Mistrzowie Polski dominowali od samego początku. Już w pierwszej połowie mieli kilka szans do zdobycia gola, ale świetnie między słupkami Górnika radził sobie Tomasz Loska. Bramkarza udało się pokonać dopiero w 61. minucie. W sytuacji sam na sam nie pomylił się Marko Vesovic, który trafił do siatki ładnym uderzeniem w długi róg.

Puchar Polski: Legia - Górnik, wynik 1:1

Legia wciąż atakowała i tworzyła kolejne sytuacje, ale bramkę zdobyli rywale. Do rzutu wolnego w 75. minucie podszedł Rafał Kurzawa i kapitalnym strzałem z około 23 metrów pokonał Radosława Cierzniaka. Po tym trafieniu gra Górnika nieco się ożywiła. Wymarzoną okazję do zdobycia gola miał wprowadzony po przerwie 17-letni Wojciech Hajda, ale w sytuacji jeden na jednego z bramkarzem trafił wprost w niego.

Mecz zakończył się remisem 1:1. Rewanż odbędzie się 18 kwietnia w Warszawie. Zwycięzca dwumeczu awansuje do finału Pucharu Polski.