Zamknij

PZPN ujawnił daty meczów ćwierćfinałowych Pucharu Polski

08.05.2020 18:17
Znamy daty ćwierćfinałów Pucharu Polski
fot. PAP

Departament Rozgrywek Krajowych PZPN zdradził daty rozegrania meczów ćwierćfinałowych Pucharu Polski. Spotkania odbędą się w dniach 26-27 maja.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Jeszcze przed zawieszenie rozgrywek Pucharu Polski, awans do półfinału wywalczyła Lechia Gdańsk i Cracovia. Gdańszczanie pokonali Piast Gliwice, a ci drudzy GKS Tychy. Wobec tego do zakończenia 1/4 Pucharu Polski zostały do rozegrania dwa mecze: Legii z Miedź Legnicą i Lecha Poznań ze Stalem Mielec.

Departament Rozgrywek Krajowych PZPN ujawnił, że te spotkania odbędą się 26 i 27 maja. Wojskowi zagrają swój mecz 26 maja (wtorek), a dzień później dojdzie do starcia ekipy Kolejorza z klubem z Mielca.

Puchar Polski: Kiedy i o której ćwierćfinały?

  • Miedź Legnica – Legia Warszawa, 26 maja (wtorek), godz. 20:10
  • Stal Mielec – Lech Poznań , 27 maja (środa), godz. 20:10

Trzy dni później zespół z Wielkopolski w 27. kolejce PKO Ekstraklasy ma zagrać z Legią. To oznacza, że odpoczynek wicemistrzów Polski przed tym starciem będzie dłuższy o 24 godziny.

Również w piątek PZPN przypomniał, że w klubach Fortuna 1. Ligi przeprowadzone zostały (już 7 maja) badania diagnostyczne – przesiewowe na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2.

- W sytuacji stwierdzenia wyniku pozytywnego lub niejednoznacznego, konkretna osoba zostaje skierowana do dalszej diagnostyki badaniem wymazu z dróg oddechowych - oświadczyła piłkarska federacja.

Do czasu uzyskania ostatecznych wyników badań kluby mogą przeprowadzać wyłącznie treningi indywidualne.

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/sport.pl