Puchar Polski: Zmiana sędziego głównego finału Arka - Legia

Maciej Walasek
29.04.2018 18:21
Puchar Polski
fot. LOTTO Ekstraklasa Facebook

Piotr Lasyk, a nie wyznaczony wcześniej do tej roli Bartosz Frankowski, będzie sędzią głównym finału piłkarskiego Pucharu Polski Arka Gdynia – Legia Warszawa, 2 maja na PGE Narodowym w Warszawie. O zmianie arbitra poinformował prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Szef piłkarskiej centrali opublikował w niedzielę oświadczenie, w którym wytłumaczył, dlaczego dokonano zmiany sędziego głównego.

- Przed nami finał Pucharu Polski, w którym zmierzą się drużyny Arki Gdynia i Legii Warszawa. Arbitrem głównym spotkania miał być sędzia Bartosz Frankowski z Torunia. Niestety, wydarzenia z ostatniej kolejki LOTTO Ekstraklasy spowodowały, iż postanowiłem wystąpić do Polskiego Kolegium Sędziów o zmianę arbitra głównego finału na stadionie PGE Narodowym w Warszawie - oświadczył Boniek, cytowany na stronie PZPN.

Zobacz także

- Szanując dotychczasowe dokonania i przebieg kariery sędziego Frankowskiego z niepokojem przyglądałem się ostatnim prowadzonym przez niego spotkaniom. Zwłaszcza w sobotnim meczu Lech Poznań – Górnik Zabrze, cztery dni przed finałem, pan Frankowski pokazał, że w swej aktualnej dyspozycji nie gwarantuje wysokiego i stabilnego poziomu rozstrzygania najważniejszego meczu sezonu w Polsce. W tej sytuacji arbitrem głównym spotkania finałowego Pucharu Polski będzie pan Piotr Lasyk - dodał prezes piłkarskiej centrali.

Po raz pierwszy w historii dojdzie do finału PP Arka - Legia. Gdynianie zdobyli dotychczas to trofeum dwukrotnie (m.in. w ubiegłym roku), a warszawski zespół aż 18 razy, co jest rekordem rozgrywek.

W półfinałach obecnej edycji Arka wyeliminowała Koronę Kielce (1:2, 1:0), natomiast Legia okazała się lepsza od Górnika Zabrze (1:1, 2:1).

Początek środowego spotkania o godz. 16.

RadioZET.pl/PAP/MW