Puchar Polski: Pewne wygrane faworytów, niespodzianka w meczu Sandecji

29.10.2019 16:34
Lech Poznań w Pucharze Polski

W pierwszych pięciu meczach 1/16 finału Pucharu Polski, faworyci wygrali swoje spotkania. O małej niespodziance można mówić w Stargardzie, gdzie miejscowi Błękitni pokonali Sandecję Nowy Sącz.

Górnik Łęczna pokonał w meczu wyjazdowym Rekord Bielsko-Biała 2:0. Bramki padły w drugiej połowie. Najpierw do siatki trafił Paweł Wojciechowski, a na sam koniec meczu wynik ustalił Igor Korczakowski.

Cztery bramki zobaczyli kibice, którzy wybrali się na pojedynek Resovii Rzeszów z Lechem Poznań. Dla zespołu Kolejorza dwa gole strzelił Christian Gytkjer, a po jednym trafieniu dołożyli Wołodymyr Kostewycz i Filip Marchwiński.

O wiele bardziej wyrównanym spotkaniem był mecz Radomiaka Radom z GKS Tychy. Wynik spotkania otworzył Patryk Winsztal w 54. minucie. Po kwadransie wyrównał Dario Kristo. Gdy wydawało się, że dojdzie do dogrywki, w 89. minucie piłkę do siatki skierował Łukasz Moneta.

Jednostronny mecz odbył się w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie miejscowy Stilon podejmował KGHM Zagłębie Lubin. Dwie pierwsze bramki zdobyli goście: Rok Sirk (33) i Filip Starzyński (53). W 65. minucie kontaktowego gola zdobył Adrian Nowak. Jednak w końcowej części gry Zagłębie dobiło rywali, strzelając trzy bramki w ostatnich dziesięciu minutach. Najpierw z trafienia cieszył się Rok Sirk, następnie Patryk Szysz, a piątego gola zdobył Maciej Dąbrowski.

Do niespodzianki doszło w Szczecinie, gdzie Błękitni Stargard występujący na co dzień w drugiej lidze grali z Sandecją Nowy Sącz, która gra o jeden poziom wyżej. Po golach Sanockiego (40), Fadeckiego (67) i Kurbiela (77) awans do 1/8 Pucharu Polski wywalczyli Błękitni.

1/16 Pucharu Polski: WYNIKI 5 meczów z 8:

Rekord Bielsko-Biała - Górnik Łęczna 0:2 (0:1). Awans: Górnik Łęczna.

Radomiak Radom – GKS Tychy 1:2 (0:0). Awans: GKS Tychy.

Stilon Gorzów Wlkp. - KGHM Zagłębie Lubin 1:5 (0:1). Awans: Zagłębie.

Resovia Rzeszów - Lech Poznań 0:4 (0:2). Awans: Lech Poznań.

Błękitni Stargard - Sandecja Nowy Sącz 3:0 (1:0). Awans: Błękitni.