Hubert Radzikowski
Marcin Wojciechowski

Puchar Polski: Niespodzianki w Sandomierzu i Niecieczy, pogrom w Grudziądzu

31.10.2018 20:22

Trzecioligowa Wisła Sandomierz sprawiła największą niespodziankę w środowych spotkaniach 1/16 finału Pucharu Polski, eliminując Podbeskidzie Bielsko-Biała. Swoich kibiców miło zaskoczyła także Bruk-Bet Termalica Nieciecza.

Termalica - Cracovia fot. PAP

Wisła Sandomierz ograła Podbeskidzie 3:2 po dogrywce, a "Słoniki" pokonały ekstraklasową Cracovię 2:0.

Niewiele brakowało, a do sensacji doszłoby w Katowicach, gdzie miejscowy GKS przez 120 minut opierał się wiceliderowi ekstraklasy Jagiellonii Białystok. W regulaminowym czasie gry było 0:0, a zwycięstwo przyjezdnym zapewnił w ostatniej akcji dogrywki Guilherme, który skutecznie egzekwował rzut karny.

Prawdziwą kanonadę urządziła sobie Wisła Płock, która na wyjeździe w Grudziądzu zdobyła aż siedem goli. Co ciekawe, na listę strzelców wpisywało się siedmiu różnych piłkarzy. Gospodarze odpowiedzieli tylko dwoma trafieniami.

Trzecia z "Wiseł", Puławy, przegrała z Rozwojem Katowice 0:1. Do 1/8 finału awansowały ponadto drużyny Górnika Zabrze, Odry Opole i Miedzi Legnica.

Puchar Polski: Wyniki 1/16 finału - wtorek

We wtorek udział w kolejnej rundzie zapewniły sobie Arka Gdynia, Śląsk Wrocław, Chrobry Głogów, Legia Warszawa oraz Raków Częstochowa, który wyrzucił z rozgrywek Lecha Poznań.