Puchar Polski: Sensacja. Stomil Olsztyn wyeliminował lidera PKO Ekstraklasy

31.10.2019 20:52
Stomil Olsztyn - Wisła Płock

Stomil Olsztyn sensacyjnie pokonał po serii rzutów karnych Wisłę Płock w 1/16 finału Pucharu Polski i tym samym awansował do kolejnej rundy. 120 minut gry nie wystarczyło obu drużynom na zdobycie chociaż jednego gola, stąd piłkarze przystąpili do "jedenastek" przy rezultacie 0:0. Obecny lider PKO BP Ekstraklasy od 72. minuty grał w "dziesiątkę".

W ostatnim meczu 1/16 finału piłkarskiego Pucharu Polski prowadząca w ekstraklasie Wisła Płock przegrała na wyjeździe z pierwszoligowym Stomilem Olsztyn w karnych 1-4.

Puchar Polski: Sensacja. Stomil Olsztyn wyeliminował Wisłę Płock

Przez ponad 120 minut gry w Olsztynie kibice nie zobaczyli bramek. Sędzia pokazał za to jedną czerwoną kartkę - w 72. minucie za drugą żółtą boisko musiał opuścić piłkarz gości Oskar Zawada.

Gospodarzom nie udało się wykorzystać przewagi liczebnej, ale okazali się zdecydowanie lepsi w serii "jedenastek". Wykonywali je spokojnie i bezbłędnie, podczas gdy rywale do siatki trafili tylko raz. Pomylili się Mateusz Szwoch (obronił bramkarz) i Kosowianin Suad Sahiti (strzelił nad poprzeczką).

Faza 1/8 finału Pucharu Polski, której losowanie zaplanowano na wtorek 5 listopada, odbędzie się jeszcze w tym roku - między 3 a 5 grudnia. Finał tradycyjnie ma zostać rozegrany 2 maja na PGE Narodowym w Warszawie.