Puchar Polski: Pogoń lepsza od Wisły Płock po rzutach karnych

20.11.2020 16:19
Pogoń - Wisła Płock

Pogoń Szczecin awansowała do 1/8 finału Pucharu Polski. Portowcy dopiero po rzutach karnych pokonali Wisłę Płock. Po regulaminowym czasie gry i dogrywce na tablicy wyników było 1:1.

Mecz w Płocku był jednym z kilku w tej fazie rozgrywek, które nie mogły odbyć się planowanym terminie z powodu koronawirusa. Wprawdzie to spotkanie miało się początkowo odbyć na początku grudnia, ale znaleziono szybszy, dogodny dla obu zespołów termin.

Wynik spotkania w 18. minucie otworzył piłkarz Wisły Płock Mateusz Lewandowski. Po 15 minutach do wyrównania doprowadził Kamil Drygas, który pewnie wykorzystał jedenastkę.

Pod koniec drugiej połowy Nafciarze musieli grać w dziesięciu. Po dwóch żółtych kartkach i w konsekwencji czerwoną otrzymał Giorgi Merebashvili.

Gdy po regulaminowych 90 minutach i dogrywce żadna z drużyn nie zdołała przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę, o awansie musiał przesądzić konkurs rzutów karnych. Decydującej jedenastki nie wykorzystał Milan Obradović i ostatecznie to gracze Pogoni mogli cieszyć się z awansu do 1/8 finału.

Zaległe są jeszcze trzy inne spotkania, m.in. klasyk Widzew Łódź - Legia Warszawa, zaplanowany na 25 listopada.

Na razie nie było niespodzianek w 1/16 finału PP. Wcześniej awans wywalczyły m.in. broniąca trofeum Cracovia oraz lider PKO Ekstraklasy Raków Częstochowa.