Puchar Polski: Legia Warszawa finałowym rywalem Arki

18.04.2018 22:40

Legia Warszawa awansowała do finału Pucharu Polski. Podopieczni debiutującego w roli pierwszego szkoleniowca Deana Klafuricia pokonali w rewanżowym spotkaniu Górnik Zabrze 2:1.

Legia Warszawa - Górnik Zabrze fot. PAP

Gol na wagę awansu padł w 7. minucie doliczonego czasu gry, a wypracowała go dwójka rezerwowych - Pasquato oraz Niezgoda.

Przez ponad godzinę legioniści prezentowali się ospale. Z Zabrza przywieźli korzystny rezultat (1:1) i nie musieli wcale dążyć do zdobywania goli. Niemniej mistrzowi Polski nie przystoi sytuacja, w której dopiero czerwona kartka dla jednego z rywali odmienia obraz gry i motywuje do działania. A tak było tego wieczora w Warszawie.

Legia pokonała Górnika

Pierwsi bramkę zdobyli zawodnicy ze Śląska dzięki samobójczemu trafieniu Adam Hlouska. Kluczowe było jednak zdarzenie z 68. minuty, w której Tomasz Loska zagrał piłkę ręką przed polem karnym i sędzia musiał wyrzucić go z boiska. Legia otrzymała rzut wolny, którego na gola zamienił Michał Kucharczyk. Był to pierwszy celny strzał gospodarzy w tym meczu.

Mimo liczebnej przewagi Legia dopiero w ostatniej akcji zdołała uniknąć dogrywki. Bramkę na wagę awansu zdobył Jarosław Niezgoda.

W finale, który odbędzie się 2 maja na PGE Narodowym, Legia Warszawa zmierzy się z broniącą tytułu Arką Gdynia.

Legia Warszawa - Górnik Zabrze 2:1 (1:1)

Bramki: Michał Kucharczyk (74.), Jarosław Niezgoda (90.+7) - Adam Hlousek (56. - samobój)