Puchar Polski: Lech, Lechia i Jagiellonia odpadły w I rundzie!

09.08.2017 22:41

Lech Poznań, Lechia Gdańsk i Jagiellonia Białystok już w 1/16 finału Pucharu Polski pożegnały się z rozgrywkami. W kompromitującym stylu odpadł "Kolejorz", który aż 0:3 przegrał z Pogonią Szczecin.

Puchar Polski: Lech, Lechia i Jagiellonia odpadły w I rundzie! fot. PAP/EPA

Już na przerwę ekipa z Poznania schodziła przegrywając dwiema bramkami. W 38. minucie strzelił Dawid Kort, a siedem minut później do siatki z rzutu karnego trafił Adam Frączczak. Po zmianie stron na listę strzelców ponownie wpisał się Kort i przesądził o pożegnaniu Lecha z Pucharem Polski.

Lechia Gdańsk przegrała za to z Drutex Bytovią Bytów 0:1, Jagiellonia poległa w rywalizacji z Zagłębiem Lubin 1:2.

Wszystkie te drużny w tym sezonie nie zagrają już w Pucharze Polski. To pozostawia otwarta drogę do zdobycia trofeum dla Legii Warszawa, która wobec porażek wyżej wymienionych klubów staje się głównym faworytem do zwycięstwa. Mistrzowie Polski we wtorek w 1/16 finału pokonali Wisłę Puławy 4:1.