Puchar Polski: ŁKS lepszy od Górnika, Cracovia bliska kompromitacji

29.10.2019 22:47
ŁKS Łódź - Górnik Zabrze

We wtorkowych spotkaniach 1/16 Pucharu Polski ŁKS Łódź pokonał Górnik Zabrze 2:0. Wśród pozostałych meczów emocjonujące widowisko miało miejsce w Bytowie, gdzie Cracovia grała z drugoligową Bytovią. Zespół Michała Probierza ostatecznie zwyciężył w starciu po dogrywce 3:2 i awansował do 1/8 finału PP.

W meczu Cracovii bramki padły dopiero po przerwie. W 56. minucie po analizie VAR sędzia Jarosław Przybył podyktował rzut karny po faulu Bojana Cecarica na Kacprze Kawuli, który na gola zamienił środkowy pomocnik Bytovii Daniel Feruga.

Gospodarze cieszyli się z prowadzenia tylko osiem minut. Od razu po stracie bramki trener Probierz dokonał dwóch zmian – na boisku pojawili się Janusz Gol oraz Pelle van Amersfoort i w 64. minucie przyjezdni doprowadzili do remisu. Skutecznym strzałem głową z bliska popisał się czeski środkowy obrońca David Jablonsky.

Zawodnicy Cracovii nie poszli jednak za ciosem, tylko za chwilę znowu musieli odrabiać straty. W 73. minucie po kontrze i prostopadłym podaniu Ferugi Lukasa Hrosso pokonał Piotr Giel.

Puchar Polski: Pewne wygrane faworytów, niespodzianka w meczu Sandecji

Sensacja była blisko, ale faworyzowani krakowianie ponownie zdołali odrobić straty. W 88. minucie po dośrodkowaniu Gola piłkę głową do siatki skierował Cecaric.

W ostatniej minucie dogrywki arbiter jeszcze raz skorzystał z wideoweryfikacji i jego decyzja ponownie była korzystna dla bytowian – zamiast „11” podyktował rzut wolny, bo faul na Sebastianie Stróziku miał miejsce tuż przed polem karnym.

Goście zdołali jednak przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę i po rzucie rożnym w czwartej minucie doliczonego czasu dogrywki gospodarzy dobił Jablonsky.

Puchar Polski: Zwycięstwa ŁKS-u i Miedzi

W pozostałych dwóch wieczornych spotkaniach Miedź Legnica pokonała po dogrywce GKS Jastrzębie 1:0, a gola na wagę awansu zdobył Dawid Kort w 108. minucie. Z kolei w Łodzi wynik meczu w 41. minucie otworzył Jose Pirulo, a drugim trafieniem popisał się Michał Trąbka w 78. minucie.

Puchar Polski: WYNIKI wieczornych meczów 1/16:

Miedź Legnica - GKS Jastrzębie 1:0 po dogrywce (0:0, 0:0). Awans: Miedź Legnica.

Bytovia Bytów - Cracovia 2:3 po dogrywce (2:2, 0:0). Awans: Cracovia.

ŁKS Łódź - Górnik Zabrze 2:0 (1:0). Awans: ŁKS Łódź.