Puchar Polski: Gruzińska ofensywa w Kielcach. Korona ograła Arkę

04.04.2018 19:51

Korona Kielce pokonała na własnym boisku Arkę Gdynia 2:1 w pierwszym meczu półfinałowym Pucharu Polski. Na listę strzelców wpisywali się jedynie Gruzini. Rewanż odbędzie się 17 kwietnia.

Korona - Arka w półfinale Pucharu Polski fot. PAP

Oba gole dla złocisto-krwistych zdobył Nika Kaczarawa. W 15. minucie Gruzin dobił futbolówkę po pechowej interwencji Krzysztofa Pilarza. W drugiej sytuacji miał sporo szczęścia, bo został trafiony piłką przez Jacka Kiełba, a ta po rykoszecie wpadła do siatki. Bramka została uznana dopiero po wideoweryfikacji.

Podopieczni Leszka Ojrzyńskiego zdołali zdobyć honorowego gola, który może mieć kluczowe znaczenie wobec rewanżu w Gdyni. W 81. minucie błąd popełnił Dejmek, futbolówkę przejął Luka Zarandia i po ładnej indywidualnej akcji pokonał Zlatana Alomerovicia.

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

We wtorek, w drugim półfinale, Legia zremisowała na wyjeździe z Górnikiem Zabrze 1:1. Rewanż w Warszawie 18 kwietnia.

Korona Kielce - Arka Gdynia 2:1

Bramki: Nika Kaczarawa (15., 69.) - Luka Zarandia (81.)