Zamknij

Komisja Ligi ukarała Śląsk i Gryf. Drugoligowiec wyrzucony z Pucharu Polski

26.09.2019 18:08
Gryf Wejherowo wyrzucony z PP
fot. Twitter/screen

Decyzją Komisji Dyscyplinarnej Polskiego Związku Piłki Nożnej drugoligowy Gryf Wejherowo został wyrzucony z rozgrywek Pucharu Polski w sezonie 2020/2021. To efekt skandalicznego zachowania kibiców tego klubu w spotkaniu 1/32 finału z Lechią Gdańsk. Mniejsze konsekwencji poniesie Śląsk Wrocław.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W 27. minucie rozgrywanego w Wejherowie meczu miejscowi kibice z rakietnicy wystrzelili racę w kierunku bramkarza gości Zalatana Alomerovicia. Pocisk o kilka centymetrów minął Niemca. - Mam gdzieś wynik tego spotkania [Lechia wygrała 3:2 - przyp. red.], on mógł tam zginąć - grzmiał po ostatnim gwizdku Flavio Paixao.

Komisja Dyscyplinarna PZPN była bezlitosna. Gryf został wyrzucony z Pucharu Polski w sezonie 2020/2021. Ponadto na jeden mecz II ligi zamknięto stadion, a kibice otrzymali zakaz zorganizowanych wyjazdów na wszystkie spotkania do końca tego roku.

Policja zatrzymała dwóch sprawców ataku. To 18- i 19-latek.

Śląsk Wrocław ukarany przez PZPN

Konsekwencje, choć znacznie mniejszego kalibru, poniósł też Śląsk Wrocław, którego sympatycy zakłócili mecz z Widzewem Łódź [II-ligowiec wygrał 2:0 - przyp. red.].

Pierwsze spotkanie Pucharu Polski 2020/2021, które odbędzie się we Wrocławiu, zostanie rozegrane bez udziału miejscowych kibiców. Fani nie będą mogli organizować grupowych wyjazdów na wszystkie mecze PP 20/21 i w ekstraklasie do końca 2019 roku.

RadioZET.pl/PAP/KS