Puchar Polski: Kibole organizują ogromną zadymę na mecz Widzewa

Maciej Walasek
24.09.2019 12:47
kibole
fot. Marek Szandurski/East News

W 1/32 Pucharu Polski Widzew Łódź zagra ze Śląskiem Wrocław. Jak poinformował na Twitterze Szymon Jadczak, dziennikarz TVN na trybunach ma dojść do starć między kibicami.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Hitem 1/32 Pucharu Polski okrzyknięto spotkanie Widzewa Łódź ze Śląskiem Wrocław. Zespół z Ekstraklasy w pierwszej rundzie zmierzy się z legendarnym klubem, który na co dzień występuje w drugiej lidze. Niestety, ale sportowe widowisko może zostać przykryte zupełnie innymi wydarzeniami.

- Gorąco dziś będzie w Łodzi. Tysiąc kibiców Śląska i ich zgód jedzie dziś na Widzew. Wszyscy mają ubrać się na czarno, obowiązkowe kominiarki i zaklejenie charakterystycznych elementów ubioru. Cel-zadyma na stadionie w Łodzi. To efekt konfliktu sięgającego śmierci "Rolika" z 2003 r. – podał na Twitterze Szymon Jadczak.

Zdaniem dziennikarza kibole Śląska Wrocław będą chcieli zemścić się za wydarzenie z maja 2003 roku. Wówczas po meczu GKS-u Bełchatów ze Śląskiem, kibice z Wrocławia wracali z wyjazdowego spotkania autobusem. Wtedy najprawdopodobniej fani Widzewa ruszyli za nimi prywatnymi samochodami i złapali podczas postoju. Doszło do ostrej walki, w wyniku której skatowany został 17-letni „Rolik”. Nastolatek po kilku dniach zmarł w szpitalu w wyniku odniesionych obrażeń.

Widzew Łódź zagra ze Śląskiem Wrocław we wtorek, 24 września. Początek meczu zaplanowano o godzinie 20:30.

RadioZET.pl/sport.pl