Puchar Polski: Górnik i Raków uzupełnili grono ćwierćfinalistów

06.12.2018 22:00

Piłkarze Górnika i lidera pierwszej ligi Rakowa uzupełnili grono ćwierćfinalistów Pucharu Polski. Zabrzanie pokonali w Katowicach po dogrywce występujący dwie klasy niżej Rozwój 4:1, a częstochowianie wygrali w Suwałkach z rywalem ze swojej ligi Wigrami 3:0.

Rozwój - Górnik fot. PA

W Katowicach gospodarze po 90 minutach niespodziewanie remisowali ze znacznie wyżej notowanymi rywalami 1:1. Bramkę dla Rozwoju zdobył w 27. minucie Michał Płonka, wkrótce potem wyrównał Hiszpan Jesus Jimenez.

Do końca wynik nie uległ zmianie, więc o losach awansu rozstrzygała dogrywka. W niej trafiali już tylko piłkarze Górnika - kolejno Kamil Zapolnik, Szymon Matuszek i Łukasz Wolsztyński z rzutu karnego

Wieczorem doszło w Suwałkach do starcia dwóch pierwszoligowców. Wigry podejmowały Raków po raz drugi w ciągu kilku tygodni. Na początku listopada zespół z Częstochowy wygrał tutaj 3:0 (w 17. kolejce ligowej), a teraz w meczu Pucharu Polski zanotował identyczne zwycięstwo

Bramki dla świetnie spisujących się jesienią gości zdobyli Czesi Petr Schwarz z rzutu karnego i Tomas Petrasek, a jedno trafienie - po uderzeniu Petraska - zapisano jako samobójcze golkiperowi Wigier Hieronimowi Zochowi.

Losowanie par 1/4 finału zaplanowano na piątek na godz. 12 w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej.