Puchar Polski: Bandycki faul zawodnika Arki. VAR i czerwona kartka [WIDEO]

02.05.2018 18:07
Piesio brutalnie fauluje Szymańskiego

Grzegorz Piesio został antybohaterem finałowego meczu Pucharu Polski z Legią Warszawa. Piłkarz Arki Gdynia pojawił się na murawie w drugiej połowie, a w 70. minucie został wyrzucony z boiska za bandycki faul na Sebastianie Szymańskim.

18-letni ofensywny pomocnik mistrzów Polski wszedł na boisko w 66. minucie, a chwilę później mógł nabawić się bardzo poważnej kontuzji. Nastolatek walczył o piłkę z Piesio, który bezpardonowo wślizgiem zaatakował jego nogi i trafił w staw skokowy.

Do zawodnika Arki natychmiast doskoczyli rywale, ale arbiter nie miał pewności co do oceny tej sytuacji. Dopiero po wideoweryfikacji zdecydował się wyrzucić Grzegorza Piesio z boiska.

Legia Warszawa pokonała Arkę Gdynia 2:1 i po raz 19. w historii sięgnęła po Puchar Polski.