Puchar Niemiec: Lewandowski bohaterem, Bayern uniknął kompromitacji

18.08.2018 17:58

Bayern Monachium skromnie pokonał czwartoligowe Drochtersen/Assel 1:0 i awansował do drugiej rundy Pucharu Niemiec. Bohaterem mistrzów Niemiec został Robert Lewandowski, który w 82. minucie zdobył gola na wagę zwycięstwa.

Robert Lewandowski fot. PAP/EPA

Pierwsza runda Pucharu Niemiec dla największych klubów jest zazwyczaj niezbyt wymagająca. Tym razem "słabeusz" się jednak postawił i był bliski sprawienia sensacji. Do 82. minuty bezbramkowo remisował z Bayernem i zachowywał szanse na wyeliminowanie Bawarczyków. Wtedy dał o sobie znać Lewandowski, który z bliskiej odległości pokonał bramkarza rywali.

Bayern w tym sezonie będzie chciał zmazać plamę po zeszłorocznej wpadce w finale, kiedy to sensacyjnie przegrał z Eintrachtem Frankfurt. Co ciekawe drużynę tę prowadził wtedy Niko Kovac, obecny trener Bawarczyków.