Puchar Niemiec: Bayern w finale, dwa gole Lewandowskiego

17.04.2018 22:43

Robert Lewandowski zdobył dwa gole, a Bayern Monachium rozgromił Bayer Leverkusen 6:2 i awansował do finału Pucharu Niemiec. O trofeum Bawarczycy zmierzą się z Schalke 04 Gelsenkirchen lub z Eintrachtem Frankfurt.

Bayern w finale Pucharu Niemiec fot. PAP/EPA

Mistrzowie Niemiec strzelanie rozpoczęli już w 3. minucie, kiedy dobrze sprzed pola karnego przymierzył Javi Martinez. Po drodze piłkę musnął jeszcze "Lewy" i długo nie było wiadomo, komu tak naprawdę ten gol zostanie przypisany. Początkowo na liście strzelców widniał Hiszpan, ale ostatecznie zweryfikowano to trafienie na korzyść Polaka.

Kilkaset sekund później wątpliwości już nie było. Ribery zagrał idealnie na nogę kapitana reprezentacji Polski, a ten z najwyższym spokojem wpakował futbolówkę do siatki.

Bayer odpowiedział trafieniem Larsa Bendera, ale po przerwie hat-trickiem popisał się Thomas Mueller, a bramkę dorzucił też Thiago Alcantara. Gospodarzy stać było jeszcze tylko na jednego gola autorstwa Leona Baileya.

W finale, który 19 maja zostanie rozegrany w Berlinie, Bayern Monachium zagra z Schalke lub z Eintrachtem, którego trenerem jet przyszły opiekun Bawarczyków i były piłkarz tego klubu, Niko Kovac.

Bayer Leverkusen - Bayern Monachium 2:6

Bramki: Lars Bender (16.), Leon Bailey (72.) - Robert Lewandowski (3., 9.), Thomas Mueller (52., 64., 79.), Thiago Alcantara (61.)