Puchar Niemiec: Bayern lepszy od Lipska, o awansie decydowały karne

25.10.2017 23:33
Bayern - Lipsk

Bayern Monachium pokonał RB Lipsk i awansował do trzeciej rundy Pucharu Niemiec. Do wyłonienia zwycięzcy niezbędna była seria rzutów karnych. Po 120 minutach było 1:1.

Pierwsi do siatki trafili gospodarze. W 68. minucie rzut karny, podyktowany za rzekomy faul Boatenga na Poulsenie, wykorzystał Emil Forsberg. Pięć minut później wyrównał Thiago Alcantara. Bayern nie potrafił rozstrzygnąć tego spotkania w 120 minut, mimo iż przez godzinę grał z przewagą jednego zawodnika po czerwonej kartce dla Keity.

Rzuty karne lepiej egzekwowali Bawarczycy. Rozpoczął Lewandowski, a potem każdy z jego kolegów (Alaba, Hummels, Rudy i Robben) trafiał do siatki. W ekipie gospodarzy, w ostatniej serii pomylił się najlepszy strzelec zespołu, Timo Werner.

W pierwszej połowie doszło do kontrowersji. Arturo Vidal faulował Forsberga. Początkowo sędzia wskazał na "wapno", ale po konsultacji z liniowym odwołał swoją decyzję i podyktował rzut wolny. Jak pokazały powtórki, początek przewinienia nastąpił przed linią pola karnego i arbiter w tej sytuacji nie popełnił błędu.

Lipsk już w sobotę będzie miał okazję do rewanżu. Wicemistrzowie Niemiec zagrają na Allianz Arenie właśnie z Bayernem.

W grze o końcowy sukces w Pucharze Niemiec pozostały także m.in. FC Koeln, VfL Wolfsburg, Freiburg i VfB Stuttgart. Odpadły m.in. Hertha i Hoffenheim.

RB Lipsk - Bayern Monachium 1:1 k. 5-4

Bramki: Emil Forsberg (68. - karny) - Thiago Alcantara (73.)