Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Puchar Narodów Afryki przesunięty ze względu na ramadan

28.01.2019 20:57
sport

Tegoroczny turniej o Puchar Narodów Afryki w Egipcie, który miał się rozpocząć 15 czerwca, zostanie zainaugurowany sześć dni później - postanowiła kontynentalna konfederacja (CAF). Dzięki temu piłkarze będą mieli czas na regenerację po ramadanie.

Kamerun, Puchar Narodów Afryki fot. PAP/EPA

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Przesunięciu ulegnie cały turniej, więc finał, zaplanowany początkowo na 13 lipca, odbędzie się 19 lipca.

Według medialnych doniesień zmiana terminu nastąpiła na skutek prośby krajów z północnej części Afryki, gdzie wielu piłkarzy jest muzułmanami.

Ramadan zacznie się wieczorem 5 maja, a zakończy 4 czerwca. W jego trakcie od świtu do zmierzchu należy powstrzymać się od spożywania pokarmów i napojów.

Pod koniec listopada Komitet Wykonawczy CAF zdecydował, że Kamerun stracił status gospodarza tegorocznej edycji Pucharu Narodów Afryki. Powodem były poważne opóźnienia w budowie dwóch stadionów, a także walki separatystów z władzami w pobliżu dwóch miast-gospodarzy.

W styczniu zdecydowano, że największa na kontynencie impreza piłkarska odbędzie się w Egipcie, który poprzednio był gospodarzem mistrzostw Afryki w 2006 roku, a łącznie czterokrotnie gościł ekipy z Czarnego Lądu.

W zawodach po raz pierwszy uczestniczyć będą 24 drużyny, a nie 16 jak dotychczas.

RadioZET.pl/PAP/AN

Oceń