Puchar Narodów Afryki: Znamy grupy. Hitowe starcie Mahrez vs Mane

Krzysztof Sobczak
12.04.2019 22:33
Sadio Mane
fot. Sputnik/EAST NEWS

Prowadzony przez holenderskiego selekcjonera Clarence'a Seedorfa i broniący tytułu Kamerun zagra z Ghaną, Beninem i Gwineą Bissau w grupie F piłkarskiego Pucharu Narodów Afryki, który zostanie rozegrany 21 czerwca - 19 lipca w Egipcie. Losowanie odbyło się w Gizie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Gospodarze, którzy triumfowali w PNA siedmiokrotnie, najwięcej w historii, zmierzą się w grupie A z Demokratyczną Republiką Konga, Ugandą i Zimbabwe.

Zobacz także

Ciekawie zapowiada się rywalizacja w grupie D, do której trafiły: Maroko, Wybrzeże Kości Słoniowej, RPA oraz Namibia.

Puchar Narodów Afryki 2019: GRUPY

To pierwsza edycja rozgrywana latem - dotychczasowe odbywały się w styczniu, co sprawiało, że wielu piłkarzy na co dzień grających w Europie na kilka tygodni opuszczało swoje kluby. Po raz pierwszy też w Pucharze Narodów Afryki wezmą udział 24 zespoły.

Pierwotnie turniej miał odbyć się w Kamerunie, ale w listopadzie Afrykańska Konfederacja Piłkarska (CAF) odebrała temu krajowi status gospodarza. Powodem były poważne opóźnienia w budowie dwóch stadionów, a także walki separatystów z władzami w pobliżu dwóch miast-gospodarzy. W dodatkowym głosowaniu nad wyborem organizatora Egipt wygrał z RPA.

Kamerun będzie gospodarzem w 2021 roku, dwa lata później turniej odbędzie się w Wybrzeżu Kości Słoniowej, a następnie w 2025 w Gwinei.

Wyniki losowania grup Pucharu Narodów Afryki 2019:

grupa A: Egipt, DR Konga, Uganda, Zimbabwe
grupa B: Nigeria, Gwinea, Madagaskar, Burundi
grupa C: Senegal, Algieria, Kenia, Tanzania
grupa D: Maroko, Wybrzeże Kości Słoniowej, RPA, Namibia
grupa E: Tunezja, Mali, Mauretania, Angola
grupa F: Kamerun, Ghana, Benin, Gwinea Bissau

RadioZET.pl/PAP/KS