Puchar Ligi Angielskiej: Manchester City zagra w finale

Andreas Nicolaides
23.01.2018 23:25

Lider angielskiej ekstraklasy piłkarskiej Manchester City pokonał na wyjeździe występujący na zapleczu elity Bristol City 3:2 w rewanżowym meczu półfinału Pucharu Ligi. W pierwszym spotkaniu także odniósł zwycięstwo - 2:1. W środę w derbach Londynu zagrają Chelsea i Arsenal.

Drugoligowiec bardzo wysoko zawiesił poprzeczkę Manchesterowi. W pierwszej połowie to właśnie piłkarze z Bristolu dominowali i zmuszali swoich rywali do biegania, to jednak w żaden sposób nie odbiło się na wyniku. Wręcz przeciwnie - dwie minuty przed przerwą gola dla "The Citizens" strzelił Niemiec Leroy Sane.

Chwilę po zmianie stron Manchester przeprowadził bardzo ładną kontrę, którą strzałem skutecznie zakończył Sergio Aguero. W ten sposób goście prowadzili już 2:0. Bristol się jednak nie poddawał i doczekał się kontaktowej bramki. Zdobył ją w 64. minucie Marlon Pack. To dodało gospodarzom wiary we własne umiejętności i już w doliczonym czasie gry zdołali nawet doprowadzić do wyrównania, dzięki trafieniu Adena Flinta. To była już 93. minuta.

Manchester jednak się nie poddał i dwie minuty później wynik spotkania na 3:2 ustalił belgijski skrzydłowy Kevin De Bruyne.

W Premier League podopieczni Josepa Guarioli są zdecydowanymi liderami. Po 24 kolejkach mają 12 punktów przewagi nad drugim w tabeli Manchesterem United.

Z kolei drużyna Bristol City zajmuje piąte miejsce w Championship (zaplecze ekstraklasy).

Gospodarzem środowych derbów stolicy będzie Arsenal. W pierwszym meczu padł bezbramkowy remis.