Puchar Króla: Świetny mecz w Sewilli, awans Realu Madryt

13.01.2017 08:00
Real Madryt

Choć Sevilla przegrała pierwszy mecz 0:3, to w rewanżu postawiła Realowi Madryt bardzo trudne warunki. Po świetnym widowisku na Ramon Sanchez Pizjuan padł remis 3:3 i to "Królewscy" awansowali do ćwierćfinału Pucharu Króla.

Po efektownym zwycięstwie na Santiago Bernabeu Zinedine Zidane dał odpocząć kilku podstawowym graczom. Do Andaluzji nie pojechali m.in. Cristiano Ronaldo i Luka Modrić, z powodu kontuzji zabrakło Garetha Bale'a, a szansę występu otrzymali m.in. Mariano Mejia, Alvaro Morata czy Marco Asensio.

W pierwszej połowie padł tylko jeden gol, a jego autorem był Danilo. Obrońca Realu Madryt skierował piłkę do własnej siatki.

Po przerwie na trafienie Asensio odpowiedzieli wypożyczony zimą z Interu Mediolan Stevan Jovetić i Vicente Iborra. W tym momencie Sevilla potrzebowała jeszcze dwóch bramek, ale zdobyli je gracze przyjezdnych - rzut karny wykorzystał Sergio Ramos, a w ostatnich sekundach wynik ustalił Karim Benzema.

Tym samym poznaliśmy komplet ćwierćfinalistów Pucharu Króla. Oprócz Realu Madryt awans wywalczyły Atletico Madryt, FC Barcelona, Celta Vigo, Eibar, Deportivo Alaves, Real Sociedad  i jedyny w tym gronie drugoligowiec Alcorcon. Losowanie par odbędzie się w piątek.