Puchar Króla: Hat-trick Rodrigo, Valencia pierwszym półfinalistą

30.01.2019 07:00

Piłkarze Valencii dzięki dwóm bramkom w doliczonym czasie gry pokonali u siebie Getafe 3:1 i jako pierwsi awansowali do półfinału Pucharu Króla. Wszystkie gole dla gospodarzy strzelił Rodrigo Moreno. W ubiegłym tygodniu "Nietoperze" przegrały na wyjeździe 0:1.

Valencia w półfinale Pucharu Króla fot. PAP/EPA

Valencia przystępowała do rewanżu z zamiarem odrobienia jednobramkowej straty, ale już w... 38. sekundzie straciła gola. Bramkę dla Getafe zdobył Jorge Molina.

W tym momencie gospodarze potrzebowali trzech trafień, tymczasem po godzinie gry wciąż nie mieli na koncie żadnego. Dopiero w 61. minucie wyrównał reprezentant Hiszpanii Rodrigo Moreno, a ten sam zawodnik w doliczonym czasie, w ciągu kilkudziesięciu sekund, strzelił kolejne dwa gole i zapewnił Valencii awans.

Getafe od 74. minuty grało w dziesiątkę po czerwonej kartce (drugiej żółtej) dla Djene Dakonama z Togo.

Puchar Króla: Terminarz ćwierćfinałów

W pozostałych spotkaniach rewanżowych 1/4 finału również powinno być sporo emocji.

Na środę zaplanowano mecze broniącej trofeum Barcelony z Sevillę (na wyjeździe Katalończycy niespodziewanie przegrali 0:2) oraz Betisu z Espanyolem (w pierwszym spotkaniu 1:1).

Natomiast w czwartek Girona spotka się z Realem Madryt, któremu na wyjeździe uległa 2:4.

Puchar Króla: Finał na stadionie Betisu

Kilka dni temu poinformowano, że finał obecnej edycji Copa del Rey odbędzie się 25 maja na stadionie Betisu Sewilla.

Estadio Benito Villamarin może pomieścić 60 tysięcy widzów. Po raz czwarty w historii finał rozgrywek o Puchar Hiszpanii (Puchar Króla) odbędzie się w Sewilli - w 1925 roku na Campo de la Victoria, a w 1999 i 2001 na wielofunkcyjnym obiekcie La Cartuja.