Zamknij

Puchar Króla: Finał odbędzie się na (aktualnie) nieczynnym stadionie

05.02.2020 19:20
Finał Pucharu Króla w Sewilli
fot. PAU BARRENA/AFP/East News

Finał czterech najbliższych edycji Pucharu Króla odbędzie się na stadionie La Cartuja w Sewilli - poinformował Hiszpański Związek Piłki Nożnej (RFEF). Od 2018 roku ten obiekt jest nieczynny i wymaga renowacji, m.in. całkowitej wymiany zadaszenia.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Finał Copa del Rey 2020 zaplanowano na 18 kwietnia.

Finały Pucharu Króla w Sewilli

La Cartuja to szósty największy stadion w Hiszpanii, w 1999 roku gościł najlepszych lekkoatletów świata, ale on kilku lat popada w ruinę i jest nieczynny. Od 2018 roku nie odbyło się tam żadne wydarzenie sportowe.

W przetargu na organizację finałów Pucharu Króla Sewilla pokonała m.in. madryckie Wanda Metropolitano. Przesądziły oczywiście względy finansowe oraz fakt, że w przypadku jakichkolwiek problemów bez większych organizacyjnych zawiłości spotkanie można przenieść na pobliskie Ramon Sanchez Pizjuan lub Benito Villamarín.

Puchar Króla jest aktualnie na etapie ćwierćfinałów. W pierwszym z nich Granada pokonała broniącą tytułu Valencię 2:1. W środę i w czwartek o awans powalczą Villarreal (z Mirandes), Barcelona (z Athelikiem Bilbao) i Real Madryt (z Realem Sociedad).

ZOBACZ TAKŻE:

RadioZET.pl/RFEF