Puchar Króla: Barcelona nie poszła śladami Realu

26.01.2017 23:07

FC Barcelona awansowała do półfinału Pucharu Króla. W dwumeczu "Duma Katalonii" pokonała Real Sociedad San Sebastian 6:2 (1:0, 5:2).

FC Barcelona fot. PAP/EPA

W środę z rozgrywkami pożegnał się odwieczny rywal "Blaugrany", Real Madryt, który tylko zremisował na wyjeździe z Celtą Vigo i nie zdołał odrobić strat z pierwszego spotkania (1:2).

Barcelona przed rewanżem na Camp Nou miała skromną, jednobramkową zaliczkę (1:0). W czwartek Baskowie dzielnie walczyli o awans, ale ostatecznie ten plan im się nie powiódł. Kibice zobaczyli aż siedem goli, z czego pięć dla gospodarzy.

Po pierwszej połowie "Duma Katalonii" prowadziła tylko 1:0 po trafieniu Denisa Suareza. Po przerwie z rzutu karnego podwyższył Messi, a kolejne gole zdobyli Luis Suarez, Arda Turan i ponownie Denis Suarez. Bramki dla Realu Sociedad strzelili Juanmi i Willian Jose.

W ten sposób poznaliśmy wszystkich półfinalistów Pucharu Króla. Oprócz broniącej tytułu Barcelony i Celty Vigo, w grze pozostają Atletico Madryt i Deportivo Alaves.