Puchar Króla: Remis Barcelony z Realem Madryt w pierwszym meczu 1/2 finału

06.02.2019 22:52
Barcelona - Real

Barcelona zremisowała z Realem Madryt 1:1 w pierwszym meczu 1/2 finału Pucharu Króla. Rewanż odbędzie się 27 lutego na Santiago Bernabeu.

Było to drugie z rzędu El Clasico, w którym zabrakło w wyjściowym składzie gwiazdora Barcelony Lionela Messiego. Argentyńczyk zmaga się z kontuzją i środowe spotkanie rozpoczął na ławce rezerwowych. W październiku w ekstraklasie jego koledzy rozgromili "Królewskich" 5:1.

Messi pojawił się na boisku w 63. minucie, ale wówczas wynik był już ustalony. Pierwszego gola zdobyli goście w szóstej minucie, kiedy na listę strzelców, po podaniu Francuza Karima Benzemy, wpisał się Lucas Vazquez.

Wyrównanie padło w 58. po zamieszaniu w okolicach pola karnego Realu. Najpierw pojedynek sam na sam z kostarykańskim bramkarzem Keylorem Navasem przegrał Jordi Alba, po dobitce Urugwajczyka Luisa Suareza piłka odbiła się od słupka, ale do siatki tuż po tym trafił Brazylijczyk Malcom.

W drugiej parze półfinałowej rywalizują Betis Sewilla oraz Valencia. Pierwsze spotkanie - na stadionie Betisu Benito Villamarin - odbędzie się w czwartek, a rewanż - 27 lutego. Finał obecnej edycji rozgrywek zaplanowano na 25 maja, również na obiekcie w Sewilli.

TAK RELACJONOWALIŚMY MECZ BARCELONA - REAL MADRYT:

90. min.

Rewanżowy mecz na Santiago Bernabeu odbędzie się 27 lutego.

90. min.

Koniec meczu! Barcelona - Real Madryt 1:1!

90. min.

Strzał Suareza z linii pola karnego, ale blokuje Varane.

90. min.

Trzy minuty doliczone.

88. min.

Vidal ukarany żółtą kartką za faul na Casemiro.

87. min.

Teraz Kroos strzela zza pola karnego! Blokuje Pique!

85. min.

Kroos dośrodkowuje w pole karne... strzela Varane! Obok!

84. min.

Lucas schodzi z boiska, w jego miejsce Asensio.

82. min.

Teraz wychodzi ter Stegen, piłka trafia do Benzemy, ten zagrywa do Bale'a, pusta bramka, strzał! Zablokowany!

77. min.

KontratakBarcelony. Messi właśnie do Aleny, ten strzela, ale jest zablokowany.

76. min.

Alena wchodzi w miejsce Malcoma.

72. min.

Akcja Realu Madryt, ale Carvajal za mocno zagrywa do Benzemy. Wznawia ter Stegen.

70. min.

Messi strzela... W mur!

69. min.

Faul blisko pola karnego Realu. Będzie szansa dla Barcelony.

67. min.

Jordi Alba wpada w pole karne, ale za mocno wypuścił piłkę i ta trafia w ręce Navasa.

64. min.

Zmiany także w Realu Madryt: Casemiro za Llorente, Bale za Viniciusa.

63. min.

Zmiany w Barcelonie: Vidal za Rakiticia, Messi za Coutinho.

58. min.

GOOOL!!! Barcelona doprowadziła do remisu! Navas uprzedził Albe, ale piłka trafiła do Suareza, ten strzela w słupek, ale do odbitej piłki dopada Malcom i mamy 1:1!

55. min.

Suarez fauluje w ataku Ramosa i dostaje żółtą kartkę. To chyba jednak bardziej za dyskusje z arbitrem.

53. min.

Coutinho strzela z dystansu. Nad bramką.

52. min.

Akcja Realu Madryt. Vinicius wystawia piłkę Modriciowi, ale ten stracił piłkę na rzecz Arthur.

50. min.

Dalekie zagranie Pique do Malcoma, ale niedokładne.

46. min.

Dośrodkowanie Alby z lewej strony zablokowane przez Carvajala.

46. min.

Czas na drugą połowę!

21:48

Koniec pierwszej połowy! Real Madryt prowadzi z Barceloną na Camp Nou 1:0.

44. min.

Llorente a prawej stronie. Dośrodkowuje do Viniciusa, ten strzela z pierwszej piłki! Zablokowany!

39. min.

Długo rozgrywa teraz Barcelona. Wreszcie Malcom w pole karne, ale łapie piłkę Navas.

35. min.

Malcom w pole karnym, wykłada piłkę Suarezowi, strzela! Broni świetnie Navas!

34. min.

W odpowiedzi kontratak Realu, ale Vinicius za mocno podał w pole karne do Benzemy. Nie doszedł Francuz do tego zagrania.

33. min.

Dośrodkowanie w pole karne Realu. Rakitic strzela głową! Poprzeczka!

31. min.

Ruszył w pole karne Semedo, zagrywa do środka... Wybija piłkę Varane.

27. min.

Dośrodkowanie... Strzela Pique! Nad bramką!

26. min.

Faulowany Malcom przez Llorente. Będzie rzut wolny dla Barcelony.

23. min.

Znów Vinicius na lewej stronie. Tym razem zagrywa do środka do Kroosa - strzał z pierwszej piłki! Nad bramką.

20. min.

Teraz ładna akcja gospodarzy. Malcom wychodzi sam na sam - strzela! Broni kapitalnie Keylor Navas!

18. min.

Kolejny kontratak Realu. Benzema na lewo do Viniciusa, ten strzela, ale fatalnie spudłował.

16. min.

Nelson Semedo teraz w pole karne do Suareza... Za mocno.

12. min.

Strata w środku pola Rakitica, Real idzie trójką, strzela Vinicius! Zablokowany! To mogła być druga bramki.

21:13

Sergio Ramos fauluje w środku pola. Sedzia uznał, że ten atak zasługiwał na żółta kartkę.

6. min.

Vinicius na lewej stronie, dośrodkowanie w pole karne, piłkę przejmuje Benzema, zgrywa do Lucasa, który z bliska pakuje piłkę do bramki.

6. min.

GOOOL!!! Real prowadzi!!!

5. min.

Pierwsza szansa Realu! Vinicius na lewej stronie, podaje do środka - strzela Kroos zza pola karnego! Broni ter Stegen!

3. min.

Coutinho wyszedł teraz sam na sam z Navasem, ale sędzia słusznie odgwizdał spalonego.

2. min.

Długo rozgrywał piłkę Real. Wreszcie piłka do Benzemy, ale uprzedził go Pique.

1. min.

Zaczynamy!

21:00

Trwa przywitanie obu ekip.

20:57

Barcelona wygrała cztery ostatnie Puchary Króla. Real po raz ostatni zdobył to trofeum w 2014 roku.

20:53

Piłkarze obu ekip wychodzą już na murawę.

20:43

Dziś na ławce rezerwowych Barcelony zasiądzie Lionel Messi, w Realu natomiast m.in. Thibaut Courtois, Marco Asensio, Isco czy Gareth Bale.

20:31

W tej chwili trwa rozgrzewka obu ekip.

20:20

Przypomnijmy, że stawką dzisiejszego meczu jest awans do finału Pucharu Króla. W drugim półfinale Valencia zmierzy się z Betisem.