Derby Kraju Basków w finale Pucharu Króla

05.03.2020 22:55
Athletic Bilbao w finale Pucharu Króla

Athletic Bilbao i Real Sociedad San Sebastian zagrają w finale Pucharu Króla w sezonie 2019/2020. W czwartek w drugim półfinale podopieczni Gaizki Garitano przegrali z Granadą 1:2, ale gol zdobyty na wyjeździe dał im awans. W pierwszym spotkaniu było 1:0 dla ekipy z Bilbao.

Granada wysoko zawiesiła poprzeczkę. Strzelanie na początku drugiej połowy rozpoczął Carlos Fernandez, a w 76. minucie na 2:0 podwyższył German Sanchez. W tym momencie to gospodarze byli w finale. Ostatnie słowo należało jednak do przyjezdnych. W 81. minucie gola na wagę awansu zdobył Yuri Berchiche.

Finał Pucharu Króla Athletic Bilbao - Real Sociedad

W tabeli wszech czasów Pucharu Króla Athletic Bilbao z 23 tytułami ustępuje tylko Barcelonie (30). Real Sociedad dopiero szósty raz wystąpi w finale i będzie miał szansę na trzeci sukces - pierwszy od 1987 rok. Rywale jeszcze trzy lata dłużej czekają na końcowe zwycięstwo.

Finał Pucharu Króla 2019/2020 odbędzie się 18 kwietnia w Sewilli.

Granada - Athletic Bilbao (pierwszy mecz 0:1)

Bramki: Carlos Fernandez (48.), German Sanchez (76.) - Yuri Rerchiche (81.)