Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Rosja ostatnim gospodarzem turnieju? FIFA zapowiada zmiany

17.06.2017 10:34
sport

W sobotę o godz. 17 rozpocznie się pierwszy mecz piłkarskiego Pucharu Konfederacji FIFA w Rosji. Gospodarze zmierzą się w Sankt Petersburgu z Nową Zelandią. Często lekceważona przez drużyny i kibiców impreza może w najbliższych latach przestać istnieć.

Rosja ostatnim gospodarzem turnieju? FIFA zapowiada zmiany fot. FIFA

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Te rozgrywki są sprawdzianem infrastruktury organizatora następnego mundialu - w 2018 roku będzie to właśnie Rosja. Sportowo jednak nie dostarczają zbyt wielu emocji.

Z tego powodu FIFA już zaczyna się zastanawiać nad zmianą formatu imprezy - łącznie ze zwiększeniem liczby uczestników - lub nad jej likwidacją. O przeciętnym zainteresowaniu kibiców świadczy fakt, że jeszcze kilka dni przed rozpoczęciem turnieju dostępna była prawie 1/3 biletów.

W grupie A rywalizują także mistrzowie Europy Portugalczycy oraz najlepszy w strefie CONCACAF Meksyk. W grupie B wystąpią mistrz Afryki Kamerun, najlepsza w strefie azjatyckiej Australia, mistrzowie świata Niemcy oraz triumfatorzy dwóch ostatnich edycji Copa America - Chilijczycy.

O ile Portugalia i Chile zabrały do Rosji silne ekipy, z gwiazdami takimi jak Cristiano Ronaldo czy Alexis Sanchez, Niemcy zbagatelizowali ten turniej. Selekcjoner Joachim Loew postanowił dać odpocząć m.in. Manuelowi Neuerowi, Mesutowi Oezilowi, Toniemu Kroosowi, Samiemu Khedirze czy Mario Gomezowi, a kontuzjowany jest Marco Reus. W kadrze znalazło się tylko trzech złotych medalistów mundialu w Brazylii w 2014 roku: Shkodran Mustafi, Julian Draxler i Matthias Ginter.

Finał odbędzie się 2 lipca również w Sankt Petersburgu. Spotkania będą rozgrywane również w Moskwie, Soczi i Kazaniu.

RadioZET.pl/PAP/DG

Oceń
Tagi