PSG zdemolowało AS Monaco w półfinale Pucharu Francji

26.04.2017 23:12

PSG rozgromiło AS Monaco aż 5:0 w półfinałowym meczu Pucharu Francji i awansowało do finału. Zespół Kamila Glika nie wyszedł jednak w podstawowym składzie. Trener Leonardo Jardim dał odpocząć m.in. Kamilowi Glikowi.

PSG fot. PAP/EPA

Oprócz Polaka nie zagrali też m.in. Falcao, Mbappe, Bernardo Silva, Lemar, Moutinho czy Bakayoko.

Dlaczego trener Monaco zastosował w składzie aż taką rotację? Priorytetem dla jego zespołu jest w tym sezonie zdobycie mistrzostwa Francji. Monaco gra też w Lidze Mistrzów. W półfinale zmierzy się z Juventusem.

Paryżanie pierwszą bramkę zdobyli w 26. minucie po trafieniu Draxlera. Chwilę później na 2:0 podwyższył Cavani. Kolejne gole padały po przerwie. Trafiali: Mbae (samobój), Matuidi i Marquinhos.

W finale Pucharu Francji rywalem PSG będzie Angers.