Puchar Anglii: Leicester w 1/8 finału, 80 minut Kapustki

08.02.2017 23:21

Bartosz Kapustka po raz pierwszy wybiegł w podstawowym składzie Leicester City, a jego drużyna zapewniła sobie awans do 1/8 finału Pucharu Anglii. Mistrzowie kraju po dogrywce pokonali Derby County 3:1.

Bartosz Kapustka fot. BPI Back Page Images/EastNews

Było to powtórzone spotkanie, bowiem w pierwszym starciu padł remis 2:2. Na King Power Stadium, w regulaminowych 90 minutach, padły dwie bramki, po jednej dla każdej z drużyn, a o zwycięstwie Leicester przesądzili w dogrywce Ndidi i Gray. Wcześniej do siatki trafiali King oraz Camara.

Bartosz Kapustka spędził na murawie 80 minut. Widać było, że bardzo chce, dużo biegał i harował w defensywie, ale jego ofensywne akcje nie należały do najbardziej udanych. Polak zainicjował bramkową akcję na 1:0, jednak w przekroju całego występu notował mnóstwo strat. Widać było, że nie gra i brakuje mu pewności, jaką przejawiał chociażby Gray.

W ekipie mistrza Anglii całe spotkanie rozegrał Marcin Wasilewski i jego grę należy ocenić poprawnie. Były reprezentant Polski ustrzegł się błędów, a w kilku sytuacjach uratował swoją ekipę przed groźną akcją rywali.

W 1/8 finału Leicester zmierzy się z Millwall.