Puchar Anglii: Arsenal awansował do półfinału rzutem na taśmę. Porażka Sheffield

28.06.2020 17:05
Sheffield - Arsenal

Arsenal FC pokonał na wyjeździe Sheffield United 2:1 w ćwierćfinałowym meczu Pucharu Anglii i tym samym awansował do półfinału. Gola na wagę zwycięstwa w doliczonym czasie gry zdobył dla "Kanonierów" Dani Ceballos.

Mecz Sheffield United - Arsenal FC zaczął się lepiej dla gospodarzy. Już w ósmej minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Olivera Norwooda bramkę głową zdobył John Lundstram, jednak - niestety dla "Szabli" - ta została unieważniona przez sędziów VAR. I słusznie. Angielski pomocnik znajdował się bowiem na pozycji spalonej.

Pierwsza, "prawdziwa" bramka spotkania padła po rzucie karnym. W 23. minucie meczu Chris Basham wszedł wślizgiem w nogi Alexandre'a Lacazette'a, a jedenastkę na gola zamienił Nicolas Pepe.

Gdy wydawało się, że popularnym "Kanonierom" uda się dowieźć prowadzenie do końca, do siatki trafił, po fatalnym wybiciu Seada Kolasinaca, David McGoldrick.

I tym razem, gdy wszyscy byli przekonani, że czeka nas dogrywka, spotkanie na Bramall Lane znów zaskoczyło. Szaleńczy rajd na bramkę Sheffield rozpoczął Pepe, który, choć ostatecznie stracił piłkę, zdołał skierować ją w stronę Daniego Ceballosa. Hiszpan, znany Polakom z fenomenalnych występów na mistrzostwach Europy U-21 2019, zachwycił raz jeszcze - jednym ruchem przeszedł dwóch obrońców i z ostrego kąta zmieścił piłkę między nogami bramkarza "Szabli".

Losowanie półfinałów odbędzie się w niedzielę wieczorem w przerwie ćwierćfinałowego meczu Newcastle United z Manchesterem City.

Półfinały mają się odbyć 18-19 lipca, a finał 1 sierpnia.