Zamieszki z udziałem pseudokibiców Cracovii: Regularna wojna [ZDJĘCIA]

Maciej Walasek
11.07.2019 10:05
pseudokibice Cracovii zdemolowa ulicę Bratysławy
fot. Polícia SR - Bratislavský kraj/Facebook

Pseudokibice Cracovii wzięli udział w bójce z kibolami Ajaxu Amsterdam i Lewskiego Sofia w Bratysławie. Interweniowała słowacka policja. Burmistrz stolicy był zbulwersowany całą sytuacją.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Cracovia w czwartek rozpocznie walkę w 1. rundzie eliminacji do Ligi Europy. Przed meczem na Starym Mieście w Bratysławie doszło do olbrzymiej bitwy pseudokibiców. Według informacji portalu prawda.sk w starciu wzięli udział kibole Cracovii, Ajaxu Amsterdam i Lewskiego Sofia. Chuligani brali to, co było pod ręką: krzesła czy ogrodzenia z letnich ogródków przy restauracjach.

DAC - Cracovia: Transmisja TV i online. Gdzie obejrzeć mecz el. LE?

W sumie zatrzymano 94 osoby, kilka zostało rannych. Pseudokibice zdemolowali część ulicy, a policja odgrodziła teren taśmami. Burmistrz Bratysławy był zbulwersowany całym zdarzeniem.

- Nigdy nie zrozumiem ludzi, którzy łączą sport, rozrywkę lub relaks, z przemocą i zniszczeniem wszystkiego, co im przeszkadza. Nigdy – powiedział Matus Vallo.

Burmistrz zapewnił, że Stare Miasto zostanie szybko uprzątnięte, a wszystkie osoby odpowiedzą za wyrządzone uszkodzenia.

Kibole Cracovii i Ajaxu byli w drodze do Dunajskiej Stredy, gdzie w czwartek zespół Michała Probierza rozpocznie walkę o Ligę Europy w 1. rundzie eliminacji.