Przemoc w akademii Zagłębia Lubin. Nastolatek znęcał się nad kolegą z drużyny

Krzysztof Sobczak
23.11.2018 17:41
Zagłębie Lubin
fot. PIOTR DZIURMAN/REPORTER/EastNews

Do karygodnych scen doszło w akademii Zagłębia Lubin, jednej z najprężniej działających szkółek piłkarskich w kraju. 15-letni chłopiec znęcał się nad rówieśnikiem, a trzech jego kolegów nagrywało to telefonem. Klub wydał już oświadczenie w tej sprawie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Samo zajście miało miejsce w ubiegłym tygodniu, ale dopiero teraz wszystko wyszło na jaw. Dyrektor bursy Wiesław Wojno zgłosił sprawę do prokuratury, a następnie... stracił pracę za niedopełnienie obowiązków. To decyzja prezesa "Miedziowych", Mateusza Dróżdża.

Zobacz także

Jeden z 15-letnich chłopców, wyróżniający się warunkami fizycznymi (ma 185 cm wzrostu), znęcał się nad znacznie niższym i słabszym rówieśnikiem, a jego koledzy nagrywali wszystko telefonami. To właśnie przesyłane w internecie filmiki przyczyniły się do upublicznienia skandalu.

Oświadczenie Zagłębia Lubin ws. skandalu w akademii

Agresor został już usunięty z akademii bez prawa do powrotu, młodzi piłkarze, którzy uczestniczyli w tych wydarzeniach, są zawieszeni, a całą drużyna otrzymała nagany i będzie pracować społecznie na rzecz lokalnej społeczności. Poszkodowany chłopiec oraz jego rodzice mogą liczyć na pomoc psychologiczną.

"Od wielu lat kształcimy grono fantastycznych zawodników, które tworzy świetna i zaangażowana młodzież. Szczególną wagę przykładamy do wpajania zawodnikom wartości wyznawanych przez klub. Tym bardziej zdarzenia, jakie miały miejsce w bursie są dla nas niedopuszczalne i są przez nas z całą stanowczością piętnowane. Nie były to wygłupy młodych ludzi, a zachowania przestępcze. Nie mamy tolerancji dla tego typu zdarzeń. Zawiadomiliśmy prokuraturę, która prowadzi postępowania w tej sprawie. Niezwłocznie po otrzymaniu informacji o zaistniałych zdarzeniach rozpoczęliśmy również wyjaśnianie sprawy we własnym zakresie. Liczymy na surowe ukaranie sprawcy tego procederu" - czytamy w oświadczeniu podpisanym przez prezesa Zagłębia Lubin, Mateusza Dróżdża.

RadioZET.pl/zaglebie.com/Przegląd Sportowy/KS