Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Ekstraklasa: Wiśle Kraków grozi karna degradacja. Inwestorzy się wycofali

14.12.2018 09:48
sport

Wisła Kraków nie zmieni w najbliższym czasie właściciela. O fiasku negocjacji z konsorcjum czterech małopolskich biznesmenów poinformował krakowski klub za pośrednictwem serwisu społecznościowego. Zadłużona Wisła może nie dokończyć sezonu w piłkarskiej ekstraklasie.

Wisła Kraków fot. Michal Klag/REPORTER/EastNews

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Wisłę SA z rąk Towarzystwa Sportowego Wisła chciała przejąć czwórka małopolskich biznesmenów: Wojciech Kwiecień właściciel sieci aptek "Słoneczna", Wiesław Włodarski właściciel Food Care oraz właściciele firm Antrans Group oraz Dasta Invest.

Od poniedziałku trwał audyt, który miał na celu zapoznanie się z sytuacją finansową Wisły SA. W czwartek w Zabierzowie doszło do spotkania potencjalnych nabywców, na którym zapadła decyzja, że do przejęcia nie dojdzie.

O fiasku rozmów krakowski klub poinformował za pośrednictwem swojego oficjalnego konta na serwisie społecznościowym Twitter.

"Potencjalni inwestorzy: W. Kwiecień, W. Włodarski, Dasta Invest i Antrans podjęli decyzję o rezygnacji z planów przejęcia Wisły Kraków SA. Po przeprowadzeniu audytu uznali, że jest to wyzwanie przekraczające ich możliwości. Kontynuowane są rozmowy z pozostałymi podmiotami" – napisano.

Wiśle Kraków grozi karna degradacja

To może oznaczać, że Wisła w przyszłym roku nie będzie kontynuować gry w ekstraklasie. Obecnie długi klubu szacowane są na 30 milionów złotych. Piłkarze od kilku miesięcy nie otrzymują pensji i w każdej chwili mogą złożyć wniosek do PZPN o wypłatę zaległości. Jeśli klub nie zrobi tego w terminie 14 dni, wówczas ich kontrakty zostaną rozwiązane.

Być może ratunkiem dla Wisły będzie oferta angielskiej firmy Noble Capital Partners Ltd, która w listopadzie przesłała ofertę przejęcia klubu za 1 euro. Jej przedstawiciele przebywali w Krakowie i rozmawiali z władzami klubu o jego przejęciu.

Wisła Kraków, która z dorobkiem 26 punktów, zajmuje obecnie ósme miejsce w tabeli w piątek zagra ze swoją imienniczką w Płocku.

RadioZET.pl/PAP/KS

Oceń