Zamknij

Ekstraklasa: Wiśle Kraków grozi karna degradacja. Inwestorzy się wycofali

Krzysztof Sobczak
14.12.2018 09:48
Wisła Kraków
fot. Michal Klag/REPORTER/EastNews

Wisła Kraków nie zmieni w najbliższym czasie właściciela. O fiasku negocjacji z konsorcjum czterech małopolskich biznesmenów poinformował krakowski klub za pośrednictwem serwisu społecznościowego. Zadłużona Wisła może nie dokończyć sezonu w piłkarskiej ekstraklasie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Wisłę SA z rąk Towarzystwa Sportowego Wisła chciała przejąć czwórka małopolskich biznesmenów: Wojciech Kwiecień właściciel sieci aptek "Słoneczna", Wiesław Włodarski właściciel Food Care oraz właściciele firm Antrans Group oraz Dasta Invest.

Zobacz także

Od poniedziałku trwał audyt, który miał na celu zapoznanie się z sytuacją finansową Wisły SA. W czwartek w Zabierzowie doszło do spotkania potencjalnych nabywców, na którym zapadła decyzja, że do przejęcia nie dojdzie.

O fiasku rozmów krakowski klub poinformował za pośrednictwem swojego oficjalnego konta na serwisie społecznościowym Twitter.

"Potencjalni inwestorzy: W. Kwiecień, W. Włodarski, Dasta Invest i Antrans podjęli decyzję o rezygnacji z planów przejęcia Wisły Kraków SA. Po przeprowadzeniu audytu uznali, że jest to wyzwanie przekraczające ich możliwości. Kontynuowane są rozmowy z pozostałymi podmiotami" – napisano.

Wiśle Kraków grozi karna degradacja

To może oznaczać, że Wisła w przyszłym roku nie będzie kontynuować gry w ekstraklasie. Obecnie długi klubu szacowane są na 30 milionów złotych. Piłkarze od kilku miesięcy nie otrzymują pensji i w każdej chwili mogą złożyć wniosek do PZPN o wypłatę zaległości. Jeśli klub nie zrobi tego w terminie 14 dni, wówczas ich kontrakty zostaną rozwiązane.

Być może ratunkiem dla Wisły będzie oferta angielskiej firmy Noble Capital Partners Ltd, która w listopadzie przesłała ofertę przejęcia klubu za 1 euro. Jej przedstawiciele przebywali w Krakowie i rozmawiali z władzami klubu o jego przejęciu.

Wisła Kraków, która z dorobkiem 26 punktów, zajmuje obecnie ósme miejsce w tabeli w piątek zagra ze swoją imienniczką w Płocku.

RadioZET.pl/PAP/KS