Primera Division: Federacja zakazała rozgrywania meczów przed godz. 19:30

Krzysztof Sobczak
28.03.2019 19:07
RFEF zakazała rozgrywania meczów przed godz. 19:30
fot. PAP/EPA

Federacja Piłki Nożnej Hiszpanii (RFEF) poinformowała w czwartek o wprowadzeniu zakazu rozgrywania oficjalnych spotkań piłkarskich w tym kraju przed godz. 19:30. Zakaz organizowania wcześniejszych zawodów będzie obowiązywał między 20 maja a 15 września.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

W komunikacie władze federacji wyjaśniły, że ograniczenia dotyczące godzin rozgrywania spotkań wynikają z troski o zdrowie zawodników. Przypomniały, że ryzyko wiąże się z wysokimi temperaturami powietrza w Hiszpanii w okresie wiosenno-letnim.

RFEF wyjaśniła, że jej decyzja bazuje na wprowadzonych w październiku 2018 r. zmianach do wewnętrznego regulaminu federacji, które, jak zaznaczyła, nie zostały odrzucone przez administrację rządową.

Zakaz rozgrywania piłkarskich spotkań przed godziną 19.30 ma dotyczyć oficjalnych meczów na wszystkich poziomach rozgrywek na terenie Hiszpanii.

La Liga zastosuje się do regulacji RFEF

W czwartek Javier Tebas, przewodniczący pierwszoligowych rozgrywek piłkarskich La Liga zapowiedział, że występujące w niej kluby będą musiały dostosować się do nowych godzin organizowania zawodów. - Dostosujemy naszą ligę do nowych przepisów - zapewnił Tebas.

RadioZET.pl/PAP/KS