Zamknij

Prezydent Bayernu Monachium ma dość. Hoeness grozi bojkotem reprezentacji

25.09.2019 13:40
Uli Hoeness grozi bojkotem
fot. pixathlon/pixxmixx/REPORTER

Uli Hoeness zagroził, że jeżeli Manuel Neuer nie będzie miał możliwości gry w bramce reprezentacji Niemiec, nakaże swoim piłkarzom zbojkotowanie reprezentacji. Prezydent Bayernu Monachium odniósł się w ten sposób do sporu, w którym trwają niekończące się dyskusje na temat bramkarza numer jeden w ekipie byłych mistrzów świata.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Reprezentacja Niemiec ma dwóch świetnych bramkarzy: Manuela Neura i Marca-Andre ter Stegena. Ten drugi w ostatnim czasie prezentuje grę na bardzo wysokim poziomie i przez wielu ekspertów uznawany jest za najlepszego golkipera na świecie. Problem w tym, że w ostatnich latach ter Stegen nie cieszył się taką samą opinią ze strony Joachima Loewa, trenera drużyny narodowej, który w meczach kadry woli stawiać na Neuera.

U naszego zachodniego sąsiada trwa spór o to, kto powinien być bramkarzem numer jeden w niemieckim zespole. W wywiadzie dla magazynu „Bild” ostro na ten temat wypowiedział się Uli Hoeness, znany z ciętego języka. Prezydent Bayernu Monachium powiedział wprost, że jeżeli zawodnik Bawarczyków straci miejsce między słupkami, zbojkotuje reprezentację.

– Jeśli Neuer straci miejsce w składzie, to my odpuścimy reprezentację Niemiec. Przez tę dyskusję cierpi wizerunek Manuela – powiedział Hoeness.

Poza Manuelem Neuerem w Bayernie gra kilku innych reprezentantów Niemiec: Gnabry, Kimmich, Suele i Goretzka.

 RadioZET.pl/bild.de