Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Prezes afgańskiej federacji oskarżony o wykorzystywanie seksualne piłkarek

09.12.2018 14:56
sport

Prezes i czterech członków afgańskiej federacji piłkarskiej zostało tymczasowo zawieszonych w związku z zarzutem wykorzystywania seksualnego zawodniczek reprezentacji tego kraju - poinformował tamtejszy prokurator generalny Jamshid Rasuli.

piłka nożna fot. Shutterstock

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku    

Aby przeprowadzić dokładne śledztwo, zebrać dowody i zapewnić sprawiedliwość prokuratura postanowiła zawiesić szefa federacji, jego zastępcę, sekretarza generalnego, trenera bramkarek i kierownika drużyny - zaznaczył w rozmowie z agencją AFP Rasuli.

Rzecznik prasowy federacji zapewnił, że organizacja w pełni chce współpracować z wymiarem sprawiedliwości.

Oskarżenia o wykorzystywanie seksualne zawodniczek pojawiły się na początku grudnia, gdy w brytyjskim dzienniku "The Guardian" ukazał się artykuł na ten temat. Była kapitan drużyny narodowej Khalida Popal poinformowała wtedy, że zebrała od byłych koleżanek z zespołu zeznania dotyczące przemocy seksualnej, grożenia śmiercią i gwałtów, do których doszło w siedzibie afgańskiej federacji i podczas wyjazdu kadry do Jordanii. Wówczas sekretarz generalny afgańskiego związku zapewnił, że to fałszywe teorie i żadna z piłkarek nie została skrzywdzona.

Popal ze względu na otrzymywane groźby wyjechała z ojczyzny z 2016 roku.

FIFA zaleciła afgańskiej federacji zbadanie sprawy, a duński producent odzieży sportowej Hummel zawiesił współpracę z tą organizacją.

RadioZET.pl/PAP/MW

Oceń