Zamknij

Znamy następcę Andrei Agnellego. Nasser Al-Khelaifi nowym prezesem ECA

21.04.2021 23:09

Nasser Al-Khelaifi, prezes Paris Saint-Germain, został nowym przewodniczącym Europejskiego Stowarzyszenia Klubów (ECA). Katarczyk zastąpił na tym stanowisku Andreę Agnellego, który ustąpił z posady w niedzielę zaraz po powołaniu do życia Superligi.

Nasser Al-Khelaifi
fot. Michael Regan - UEFA via www.imago-images.de/Imago Sport and New
  • W niedzielę Andrea Agnelli, prezes Juventusu, ustąpił z posady przewodniczącego Europejskiego Stowarzyszenia Klubów zaraz po założeniu Superligi
  • W środę ogłoszono, że nowym przewodniczącym ECA zostanie obecny prezes Paris Saint-Germain, Katarczyk Nasser Al-Khelaifi

Nasser Al-Khelaifi, prezes Paris Saint-Germain, został wybrany na przewodniczącego Europejskiego Stowarzyszenia Klubów (ECA) - poinformowano w środę. Dotychczasowy szef tej piłkarskiej organizacji, Andrea Agnelli z Juventusu, ustąpił w niedzielę.

Agnelli zrezygnował po tym, jak Juventus dołączył do jedenastu innych klubów - z Anglii, Hiszpanii i Włoch, które miały stworzyć separatystyczną Superligę. Masowo krytykowany projekt upadł jednak w środę, po wycofaniu się większości zainteresowanych.

Prezes PSG Nasser Al-Khelaifi następcą Agnellego w roli prezesa ECA

Znamy następcę Agnellego. Dyrektor PSG Al-Khelaifi nowym prezesem ECA

ECA reprezentuje ponad 200 klubów z 55 federacji członkowskich UEFA i zostało utworzone, aby pomóc chronić ich interesy w europejskiej piłce.

- Jestem zaszczycony. Przywództwo, uczciwość i wspólnota naszej organizacji nigdy nie były bardziej potrzebne niż w tym kluczowym momencie w europejskim futbolu - przyznał katarski działacz w oświadczeniu.

- Ja, wraz ze wszystkimi kolegami z zarządu i klubami ECA, pragnę wzmocnić naszą organizację w roli prawowitego i jedynego głosu europejskich klubów - dodał Al-Khelaifi.

Stowarzyszenie z zadowoleniem przyjęło decyzję większości klubów o zaniechaniu realizacji projektu Superligi.

- ECA jest głęboko przekonane, że ten projekt nie może się udać, ponieważ piłka nożna w swej istocie opiera się na otwartości, sportowej doskonałości i nieodłącznym związku między wszystkimi w całej piłkarskiej rodzinie - podkreślono w oświadczeniu.

RadioZET.pl/PAP