Zamknij

Prezes Legii napisał list do kibiców. "Czuję rozgoryczenie, złość i wstyd"

Andreas Nicolaides
18.08.2018 10:17
Dariusz Mioduski
fot. PAP/EPA

Legia Warszawa w czwartek w kompromitującym stylu odpadła w 3. rundzie eliminacji Ligi Europy przegrywając z luksemburskim F91 Dudelange. Po porażce głos zabrał prezes klubu Dariusz Miodusku, który napisał do kibiców otwarty list.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Zrealizował się czarny scenariusz i niczym nie można tego usprawiedliwić. Tak jak i Wy, czuję rozgoryczenie, złość i wstyd - czytamy w pierwszych słowach listu. Następnie prezes przypomina, że w ostatnich trzech latach drużyna zdobywała mistrzostwo kraju, ale popełniała też błędy. Największym było pozostawienie na stanowisku trenera bez doświadczenia - Deana Klafuricia.

- Zapewniając piłkarzom warunki na wysokim europejskim poziomie mam też prawo wymagać pełnego zaangażowania. Tymczasem przegraliśmy z klubami, które mogą nam pozazdrościć warunków do pracy pod każdym względem. Z klubami, które mogłyby tylko pomarzyć o budżecie, wynagrodzeniach oraz wydatkach transferowych na poziomie Legii. Dlatego mam świadomość, że musimy wyciągnąć dużo głębsze wnioski z ostatnich porażek niż tylko zmiana na stanowisku trenera - zapowiedział w dalszej części. 

Legia Warszawa szykuje zmiany

Szykują się zmiany i cięcie kosztów. - W najbliższych tygodniach dokładnie przeanalizujemy nasze dotychczasowe działania w całym pionie sportowym Legii i w razie potrzeby dokonamy niezbędnych zmian. Konsekwencje finansowe związane z odpadnięciem z rozgrywek europejskich na tym poziomie oznaczają też, że będziemy musieli ograniczyć koszty i wolniej się rozwijać w wielu obszarach działalności Klubu - napisał Mioduski.

W ostatnim fragmencie zapowiedział, że celem klubu będzie ponowne zdobycie Pucharu Polski i mistrzostwa. Poprosił też, aby kibice wspierali klub w tym trudnym momencie.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/Legia.com/AN