Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Prezes Legii napisał list do kibiców. "Czuję rozgoryczenie, złość i wstyd"

18.08.2018 10:17
sport

Legia Warszawa w czwartek w kompromitującym stylu odpadła w 3. rundzie eliminacji Ligi Europy przegrywając z luksemburskim F91 Dudelange. Po porażce głos zabrał prezes klubu Dariusz Miodusku, który napisał do kibiców otwarty list.

Dariusz Mioduski fot. PAP/EPA

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Zrealizował się czarny scenariusz i niczym nie można tego usprawiedliwić. Tak jak i Wy, czuję rozgoryczenie, złość i wstyd - czytamy w pierwszych słowach listu. Następnie prezes przypomina, że w ostatnich trzech latach drużyna zdobywała mistrzostwo kraju, ale popełniała też błędy. Największym było pozostawienie na stanowisku trenera bez doświadczenia - Deana Klafuricia.

- Zapewniając piłkarzom warunki na wysokim europejskim poziomie mam też prawo wymagać pełnego zaangażowania. Tymczasem przegraliśmy z klubami, które mogą nam pozazdrościć warunków do pracy pod każdym względem. Z klubami, które mogłyby tylko pomarzyć o budżecie, wynagrodzeniach oraz wydatkach transferowych na poziomie Legii. Dlatego mam świadomość, że musimy wyciągnąć dużo głębsze wnioski z ostatnich porażek niż tylko zmiana na stanowisku trenera - zapowiedział w dalszej części. 

Legia Warszawa szykuje zmiany

Szykują się zmiany i cięcie kosztów. - W najbliższych tygodniach dokładnie przeanalizujemy nasze dotychczasowe działania w całym pionie sportowym Legii i w razie potrzeby dokonamy niezbędnych zmian. Konsekwencje finansowe związane z odpadnięciem z rozgrywek europejskich na tym poziomie oznaczają też, że będziemy musieli ograniczyć koszty i wolniej się rozwijać w wielu obszarach działalności Klubu - napisał Mioduski.

W ostatnim fragmencie zapowiedział, że celem klubu będzie ponowne zdobycie Pucharu Polski i mistrzostwa. Poprosił też, aby kibice wspierali klub w tym trudnym momencie.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/Legia.com/AN

Oceń