Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Prezes Dynama Kijów skomentował plotki dot. Adama Nawałki

25.05.2019 11:50
sport

Prezes Dynama Kijów Ihor Surkis odniósł się do plotek pojawiających się w ukraińskim mediach łączących byłego selekcjonera reprezentacji Polski Adama Nawałkę z pracą w tym klubie. - Nie wierzcie w to - powiedział działacz.

Adam Nawałka fot. Tomasz Jastrzebowski/Foto Olimpik/REPORTER/EastNews

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

O zainteresowaniu Nawałką w czwartek poinformował portal "Zbirna". Według tych doniesień były opiekun biało-czerwonych miałby być faworytem do objęcia stanowiska trenera Dynama Kijów, gdyby włodarze klubu zdecydowali się na nieprzedłużanie umowy z obecnym szkoleniowcem Aleksandrem Chackiewiczem. Drużyna ze stolicy po raz kolejny nie zdołała zdetronizować Szachtara Donieck i zajęła 2. miejsce w lidze ukraińskiej.

Nawałka w Dynamie Kijów? Prezes zaprzecza

Prezes kijowskiego zespołu Ihor Surkis uciął jednak spekulacje dotyczące Polaka. – Nie wierzcie w to. Nie rozmawiamy z żadnym z nich. Tak jak już mówiłem, spotkam się z Chackiewiczem i jeśli mnie przekona, to pozostanie trenerem i w przyszłym sezonie może walczyć o puchary - przyznał.

Na razie tematu, przynajmniej oficjalnie, nie ma, bo pierwszeństwo ma obecny trener. Spotkanie nie musi jednak zakończyć się porozumieniem, a wtedy 15-krotny mistrz Ukrainy i trzykrotny półfinalista Ligi Mistrzów będzie musiał szukać następcy. Wbrew doniesieniom "Zbirnej", Nawałka wcale nie jest faworytem i nie zajmuje na liście 1. miejsca - mówi się, że do klubu może wrócić były piłkarz, a obecnie opiekun Dynamo Moskwa, Jurij Kalitwincew.

Adam Nawałka pozostaje bez pracy od marca, kiedy został zwolniony z Lecha Poznań. "Kolejorza" prowadził przez cztery miesiące.

RadioZET.pl/sport.pl/KS

Oceń