Zamknij

Premier na stadionie w Zabrzu. "Chcemy pomagać trenować talenty, które są wśród nas"

Andreas Nicolaides
05.08.2019 12:35
Morawiecki, Bańka
fot. PAP/EPA

Chcemy pomagać trenować przyszłe talenty, które są na pewno wśród nas; kiedyś sądzono, że perły się tylko znajduje, dzisiaj wiemy, że można je również niejako tworzyć - mówił w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki na Stadionie im. Ernesta Pohla w Zabrzu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Premierowi w Zabrzu towarzyszył minister sportu i turystyki Witold Bańka. Wcześniej obaj uczestniczyli w otwarciu nowej hali w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Tychach.

- Żeby te nowe talenty się pojawiały, musimy tworzyć jak najlepsze warunki do rozwoju, do treningu, dlatego tutaj razem z miastem Zabrze, panem prezydentem, ministrem sportu wspieramy działania o charakterze właśnie całorocznej infrastruktury sportowej - mówił premier na Stadionie im. Ernesta Pohla, przy którym ma powstać nowa infrastruktura treningowa.

- Jest to jedna z części naszych działań, takich, które zmierzają do tego, żeby młodzież mogła trenować na zasadach podobnych, jak ich rówieśnicy albo w bogatszych krajach Zachodu, które gonimy - które niedługo już, mam nadzieję, dogonimy - albo w krajach południa Europy, które mają dużo lepszą pogodę i tutaj trochę to potrwa, zanim będziemy mieli taką samą pogodę w Polsce - powiedział.

Premier Morawiecki i minister Bańka w Zabrzu

- Chcemy pomagać wyławiać perły, chcemy pomagać trenować przyszłe talenty, które są na pewno wśród nas. Kiedyś sądzono też, że perły się tylko znajduje, dzisiaj wiemy, że można je również niejako tworzyć i poprzez tego typu infrastrukturę sportową chcemy pomagać naszym wspaniałym młodym zawodnikom, żeby wydobywali z siebie tę ekstra milę, ten wysiłek dodatkowy, który stworzy najlepszych piłkarzy - powiedział Mateusz Morawiecki.

- Jestem przekonany, że już za kilka lat będziemy mieli znakomitą ligę i będziemy jako drużyna narodowa też świętować sukcesy na międzynarodowych turniejach - dodał.

RadioZET.pl/PAP/AN