Zamknij

Oficjalnie: Cristiano Ronaldo odchodzi z Manchesteru United

Paweł Żurek
22.11.2022 18:55

Cristiano Ronaldo odchodzi z Manchesteru United – ogłosiły władze Czerwonych Diabłów w oficjalnym oświadczeniu. „Klub chciałby podziękować mu za ogromny wkład w wyniki w trakcie dwóch ostatnich pobytów na Old Trafford" - napisano w pożegnalnej wiadomości. 

Oficjalnie: Cristiano Ronaldo odchodzi z Manchesteru United
fot. PAP/EPA/JOSE SENA GOULAO

Cristiano Ronaldo za porozumieniem stron rozwiązał umowę z Manchesterem United, ze skutkiem natychmiastowym. Klub dziękuje za jego ogromny wkład w ciągu dwóch okresów spędzonych na Old Trafford – poinformowano w oficjalnym oświadczeniu zamieszczonym na stronie klubu i w mediach społecznościowych.

Na decyzję Manchesteru w dużej mierze wpłynął wywiad, którego Ronaldo udzielił tuż po zakończeniu ostatniego spotkania MU. Portugalczyk w rozmowie z Piersem Morganem powiedział, iż Manchester United zdradził go, a także, że nie ma żadnego szacunku dla Erika ten Haga. - Nie mam do niego szacunku, bo on mi go nie okazał. Nie tylko trener, ale też dwie czy trzy osoby w klubie. Czuję się zdradzony, ludzie w klubie nie chcą mnie tu. Nie tylko teraz, ale także w zeszłym roku – powiedział Ronaldo.
Ronaldo w wywiadzie powiedział też, że od odejścia Sir Alexa Fergusona „klub się nie rozwinął”. - Nic się nie zmieniło. Chcę dla MU jak najlepiej, dlatego tu przyszedłem. W klubie są pewne kwestie, które nie pomagają w osiągnięciu najwyższego poziomu, jak np. w Manchesterze City, Liverpoolu, czy obecnie w Arsenalu. Klub z taką reputacją powinien być w TOP 3, a niestety nie jest – uważa Ronaldo.

Ronaldo zakończył ubiegły sezon z 24 golami na koncie, co było wówczas najlepszym wynikiem w klubie. Wyczyn Portugalczyka nie uchronił MU przed zajęciem 6. miejsca w lidze i brakiem awansu do Ligi Mistrzów. W tym sezonie, w 21 spotkaniach Ronaldo trafił do siatki 5 razy i zaliczył 4 asysty.

RadioZEt.pl/PAB