Zamknij

David Beckham może kupić Manchester United. Chce być współinwestorem

24.11.2022 12:48

David Beckham chce zainwestować w Manchester United i zostać jednym ze współwłaścicieli swojego byłego klubu - informuje "Financial Times". Były reprezentant Anglii miałby dołączyć do większej grupy inwestorów, którzy chcą przejąć "Czerwone Diabły" z rąk rodziny Glazerów.

David Beckham
fot. PAUL ELLIS/AFP/East News

We wtorek 22 listopada Sky News ujawniło, że "rodzina Glazerów przygotowuje się do oficjalnego ogłoszenia zamiaru sprzedaży Manchesteru United". Amerykanie rządzą tym klubem od 17 lat i mają na pieńku z kibicami. Jak się okazuje, jednym z nowych właścicieli może zostać David Beckham.

Według wyliczeń "Financial Times" "Czerwone Diabły" wyceniane są na ok. 7 miliardów funtów, ale Glazerowie mieliby rozważać oferty na poziomie 4-5 miliardów funtów. W poprzednim roku rozliczeniowym Manchester United zanotował straty, w związku z czym jego wartość rynkowa nieco zmalała. Beckham nie może pozwolić sobie na całościowy zakup, ale rozważa wejście w grupę inwestorów.

Beckham właścicielem ManU?

David Beckham jest legendą "Czerwonych Diabłów". Występował w tej drużynie od wieku juniorskiego (1991-1993) do 2003 roku. Później przeniósł się do Realu Madryt. Jego kontakty w Manchestrze i renoma mogą przekonać Glazerów do sprzedaży właśnie jemu części udziałów. Z takiego obrotu sprawy najpewniej zadowoleni byliby też kibice.

Business Insider przypomina, że zainteresowanie utworzeniem konsorcjum bądź samodzielnym zakupem byli "Sir Jim Ratcliffe, miliarder i właściciel grupy petrochemicznej Ineos oraz biznesmeni: Josh Harris i David Blitzer, a także grupa potentatów koszykówki: Stephena Pagliucę i Larry'ego Tanenbauma".

loader

RadioZET.pl/businessinsider.com.pl/Financial Times