Zamknij

Kurt Zouma ukarany za znęcanie się nad kotami. Zapłacił możliwie najwyższą cenę

09.02.2022 18:18

Kourt Zouma został ukarany za znęcanie się nad kotami. Po publikacji nagrań z udziałem piłkarza, jego klub West Ham United nałożył na niego karę finansową. Dodatkowo jak przekazały brytyjskie media RSCPA (organizacja charytatywna zajmująca się bezpieczeństwem zwierząt) zabrała już koty z domu zawodnika. Oprócz tego Zouma stracił umowę sponsorską z firmą Adidas.

Kurt Zouma
fot. Twitter screen

Na początku tygodnia sieć obiegł szokujący filmik, na którym Kurt Zouma znęca się nad kotami. Klubowy kolega Łukasza Fabiańskiego kopał czworonogi, rzucał w nie butem, czy uderzał w pyszczek.
Obrońca zdążył przeprosić za swoje zachowanie, zapewniając, że koty są "całkowicie zdrowe, kochane i szanowane przez całą rodzinę". Fani są rozgoryczeni postawą Francuza, o czym dali znać podczas wtorkowego meczu Premier League, wybuczając 27-latka.

Jednak na tym sprawa Zoumy się nie zakończyła. Sytuacją zajęła się organizacja RSCPA, która zdobyła dokumenty potrzebne do wszczęcia śledztwa, które ruszy lada dzień. Dodatkowo jak ustalił Ben Rumsby z "Daily Telegraph"  RSCPA odebrała piłkarzowi zwierzęta, uznając, że tylko w taki sposób mogą zapewnić im bezpieczeństwo.

Kurt Zouma ukarany za znęcanie się nad kotami

West Ham United, które też wydało oświadczenie, nałożyło na swojego gracza karę finansową na kwotę 300 tys. funtów, które mają zostać przeznaczone na cele charytatywne. Mało tego Adidas zerwał umowę sponsorską z Francuzem, co potwierdził portal Squawka News.

- Oficjalnie: Kurt Zouma stracił umowę sponsorską z Adidasem. Firma napisała w oświadczeniu, że po przeprowadzeniu dochodzenia Zouma przestał być sportowcem ich koncernu.

loader

RadioZET.pl