Zamknij

Najbogatszy klub świata ma nowego trenera. Zaskakujący wybór włodarzy

08.11.2021 16:58
Eddie Howe
fot. PAP/EPA

Eddie Howe, były trener m.in. Bournemouth czy Burnley, został mianowany nowym szkoleniowcem najbogatszego obecnie klubu świata, Newcastle United. 43-letni Anglik podpisał ze "Srokami" kontrakt do lipca 2024 roku.

Eddie Howe wraca na ławkę trenerską po niespełna półtora roku, kiedy to rozstał się z Bournemouth. Angielski szkoleniowiec przeprowadził popularne "Wisienki" przez wszystkie cztery poziomy angielskiej ligi z kulimnacją w Premier League w zaledwie pięć lat.

W rozmowie z klubowymi mediami mówił: - To dla mnie wielki zaszczyt zostać pierwszym trenerem klubu o randze i historii Newcastle United. To bardzo dumny dzień dla mnie i mojej rodziny - zaczął trener.

Zaskakujący wybór najbogatszego klubu świata. Eddie Howe trenerem Newcastle

- Chciałbym podziękować właścicielom klubu za tę możliwość i podziękować kibicom za niesamowite powitanie, które już od nich otrzymałem. Jestem bardzo podekscytowany rozpoczęciem naszej wspólnej podróży. Nie mogę się doczekać, aby udać się na boisko i rozpocząć treningi z zawodnikami. Przed nami dużo pracy - zapowiedział Howe.

Zatrudnienie Eddiego Howe'a to początek wielkich zmian w NU po tym, jak klub objął jeden z najbogatszych ludzi świata, Mohammed bin Salman. Były szkoleniowiec Bournemouth przejął "Sorki" po Stevie Brucie, który w obecnym sezonie zdobył ze swoim byłym już zespołem zaledwie trzy punkty w ośmiu meczach. Obecnie United ma ich pięć w 11, ale wciąż zajmuje odległe, 19. miejsce w tabeli.

Pierwszą okazję do debiutu na St James' Park Howe otrzyma już w sobotę, 20 listopada. Newcastle zagra u siebie z Brentford w ramach 12. kolejki Premier League.

RadioZET.pl