Zamknij

Zaskakujące słowa prezydenta Islandii. Chce rządzić jak... Juergen Klopp

28.06.2020 22:57
Juergen Klopp
fot. Shutterstock

Prezydent Islandii Gudni TH. Johannesson, wybrany w kraju w sobotę na drugą kadencję, wyznał, że chciałby zarządzać państwem jak... Juergen Klopp Liverpoolem. "Jest twardy i zdecydowany, lecz potrafi się ugiąć kiedy trzeba" - powiedział.

Prezydent Islandii Gudni TH. Johannesson wybrany w sobotę na drugą kadencję powiedział, że chciałby zarządzać państwem tak jak robi to Juergen Klopp z Liverpoolem - silnie, lecz z pokorą.

Johannesson w sobotnich wyborach prezydenckich uzyskał 92,2 procent głosów. W pierwszym przemówieniu na antenie kanału RUV islandzkiej telewizji powiedział, że jest pod wrażeniem menedżera mistrza Premier League.

Zobacz także

Zaskakujące słowa prezydenta Johannessona. Chce rządzić jak Juergen Klopp

- Wykazał się ogromną odpowiedzialnością, lecz jednocześnie wielką pokorą, a jako człowiek wyzwań, który chce wygrywać, jest jednocześnie taktowny w stosunku do swoich rywali. Jest twardy i zdecydowany, lecz potrafi się ugiąć kiedy trzeba. Takie właśnie cechy powinien mieć dobry lider i przywódca i takim właśnie chcę być prezydentem przez następne cztery lata - powiedział Johannesson.

Prezydent znany z zamiłowania do piłki nożnej dodał, że nie jest fanem Liverpoolu, ale to Klopp zrobił na nim wrażenie i bardzo go zainspirował.

RadioZET.pl/PAP

Posłuchaj podcastu