Premier League: Udany start Manchesteru City, wygrana na terenie Wolves

21.09.2020 23:23
Wolverhampton - Manchester City

Manchester City, którego mecz 1. kolejki Premier League przełożono, na inaugurację rozgrywek pokonał w delegacji Wolverhampton Wanderers 3:1. Momentami było jednak bardzo nerwowo pod bramką Edersona.

Leicester City, Everton, Arsenal, Liverpool i Crystal Palace - te drużyny mają za sobą po dwa spotkania i mogą pochwalić się kompletem punktów. Manchester City z opóźnieniem przystąpił do nowego sezonu i już na starcie musiał gonić rywali. Pierwszy krok okazał się skuteczny, chociaż rywalizacja z Wolverhampton nie należała do najłatwiejszych.

Pep Guardiola miał rachunki do wyrównania z Nuno Espirito Santo. W poprzedniej kampanii "Obywatele" dwukrotnie przegrali z "Wilkami", a takie serie rzadko zdarzały się w karierze byłego opiekuna Barcelony i Bayernu.

Manchester City pokonał Wolverhampton [WYNIK]

Hiszpan miał swoje problemy. Z powodu zakażenia koronawirusem wystąpić nie mogli Ilkay Guendogan i Aymeric Laporte, a Sergio Aguero w dalszym ciągu leczy kontuzję. Niemniej kadra "The Citizens" jest tak bogata, że Guardiola mógł pozwolić sobie na posadzenie na ławce Riyada Mahreza czy nowego nabytku Ferrana Torresa.

Po pierwszej połowie wydawało się, że to będzie gładkie zwycięstwo gości. Premierowego gola zdobył z rzutu karnego Kevin de Bruyne, a w 32. minucie na 2:0 podwyższył Phil Foden. W końcówce kolejny raz na listę strzelców mógł wpisać się Belg, ale tym razem przegrał pojedynek oko w oko z Rui Patricio.

Gospodarze ruszyli do ataku po przerwie i byli nawet bliscy objęcia prowadzenia. Nieskutecznością razili jednak Daniel Podence i Raul Jimenez. Napastnik Wolves dopiero w 78. minucie wykorzystał swoją okazję, ale jak się okazało była to jedynie bramka honorowa. W ostatnich sekundach wynik na 3:1 ustalił Gabriel Jesus.

Wolverhampton Wanderers - Manchester City 1:3

Bramki: Raul Jimenez (78.) - Kevin De Bruyne (20. - karny), Phil Foden (32.), Gabriel Jesus (90.+5)