Zamknij

West Ham zdecydował o przyszłości Fabiańskiego. Wiemy, co czeka bramkarza

Maciej Walasek
06.07.2022 13:47

Łukasz Fabiański na dłużej w West Hamie United. Były bramkarz reprezentacji Polski przedłużył kontrakt z angielskim zespołem do czerwca 2023 roku.

Łukasz Fabiański
fot. JUSTIN TALLIS/AFP/East News

Łukasz Fabiański trafił do West Hamu United w 2018 roku. Za jego ściągnięcie ze Swansea klub z London Stadium zapłacił osiem milionów euro. Bramkarz natychmiast stał się jednym  podstawowych zawodników. Od tamtego czasu zagrał w łącznie 137 meczach, a w 34 z nich zachował czyste konto.

Mimo 37 lat zespół "Młotów" postanowił przedłużyć umowę z byłym reprezentantem Polski. To oznacza, że Fabiański pozostanie w West Ham United co najmniej do czerwca przyszłego roku.

Łukasz Fabiański na dłużej w West Ham United

"Jestem bardzo szczęśliwy, że będę mógł zostać tu jeszcze przez rok. Czuję ekscytację. Sposób, w jaki ten klub się rozwinął i zaczął wykorzystywać swój potencjał, sprawił, że naprawdę fajnie jest być jego częścią. Jeśli chcesz rozwijać się jako klub, konsekwencja jest najważniejsza. Sposób prowadzenia klubu w ostatnich kilku latach pomógł nam znaleźć się w miejscu, w którym teraz jesteśmy" - cytuje wypowiedź Fabiańskiego oficjalna strona klubu.

Tym samym zespół Davida Moyesa potwierdził, że Fabiański jest dla nich kluczową postacią w klubie. W przyszłym sezonie rywalem golkipera w walce o miejsce w bramce będzie Alphonse Areola. Francuz rok temu został wypożyczony do "Młotów" z PSG. W ostatnim czasie zespół wykupił zawodnika.

loader

RadioZET.pl