Zamknij

Pensja Łukasza Fabiańskiego zredukowana. West Ham obniżył zarobki piłkarzy

11.04.2020 14:21
Łukasz Fabiański
fot. Rex Features/East News

West Ham United doszedł do porozumienia ze swoimi piłkarzami ws. obniżenia wynagrodzeń o 30%. Drużyna, której dostępu do bramki broni Łukasz Fabiański, jest drugą ekipą po Southamptonie, która zdecydowała się na redukcję pensji graczy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

West Ham United jest drugim po Southampton klubem ligi angielskiej, który poinformował o obniżeniu wynagrodzenia piłkarzy i trenerów. Zawodnikiem "Młotów" jest bramkarz reprezentacji Polski Łukasz Fabiański. Redukcja wynosi 30 procent.

West Ham obniżył pensje piłkarzy. Zarobki Fabiańskiego zredukowane

Obniżka jest konsekwencją zawieszenia rozgrywek z powodu pandemii koronawirusa. Klubom znacząco zmniejszyły się bowiem wpływy i stanęły w obliczu problemów finansowych. Mniejsze pensje w West Ham będzie także otrzymywać kadra zarządzającego najwyższego szczebla, a udziałowcy dodatkowo wspomogli klub kwotą 30 mln funtów.

- Jestem dumny z tego, że cały zespół postanowił wspomóc innych w tej trudnej sytuacji - powiedział kapitan Mark Noble.

Dzięki tym oszczędnościom pracę z pełnym wynagrodzeniem zachowają pozostałe osoby zatrudnione w klubie.

Piłkarze Premier League znaleźli się w ogniu krytyki po tym, jak zaciekle opierali się redukcjom wynagrodzeń. Ich związek zawodowy wydał nawet oświadczenie, w którym argumentował, że zmniejszenie pensji negatywnie odbiłoby się na finansowanej m.in. z ich podatków służbie zdrowia, co w dobie pandemii byłoby wyjątkowo szkodliwe.

W środę piłkarze poinformowali, że w walkę z koronawirusem włączą się poprzez utworzenie funduszu dobroczynnego, ale żadne szczegóły finansowe nie zostały przedstawione.

Średnia pensja zawodnika klubu Premier League wynosi ok. 240 tys. funtów miesięcznie (ok. 1,25 mln złotych), nie licząc premii. Najwięcej inkasują piłkarze broniącego tytułu Manchesteru City - średnio po ponad 530 tys. funtów miesięcznie (ok. 2,75 mln złotych).

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/PAP