Zamknij

Di Marzio: West Ham proponuje 12 milionów za polskiego obrońcę

12.08.2022 14:44

West Ham zaproponował 12 milionów euro za Jakuba Kiwiora – poinformował Gianluca di Marzio, włoski dziennikarz zajmujący się transferami.

West Ham daje 12 milionów za polskiego obrońcę. Polak może odejść z Serie A
fot. Beata Zawadzka/East News

Jakub Kiwior od sierpnia ubiegłego roku jest zawodnikiem Spezii. Polak gra w niej na pozycji środkowego obrońcy i defensywnego pomocnika. Przez cały ubiegły sezon wystąpił w 22 meczach ligowych, zbierając dobre noty i pochwały od Thiago Motty, trenera Spezii.

Występy Polaka obserwowali skauci z Włoch, ale i Premier League. Kiwior otrzymał bowiem ofertę od West Hamu, który - jak poinformował Gianluca di Marzio - zaproponował za niego 12 milionów euro.

Kiwior ma już za sobą debiut w seniorskiej reprezentacji Polski. 22-latek zagrał jako środkowy obrońca w dwóch meczach Ligi Narodów – z Holandią i Belgią. Po spotkaniach chwalił go Czesław Michniewicz.

– To nie był łatwy mecz dla całej drużyny, a w szczególności dla zawodników występujących na środku obrony. Było dużo pojedynków bezpośrednich i biegowych. Uważam, że Kuba Kiwior może być jednym z największych wygranych zgrupowania. Przyjeżdżał jako nieznany zawodnik, a swoją postawą pokazał, że to może być piłkarz, którego szukamy od lat. Lewa noga, duży spokój, mądre ustawienie i technika – podsumował występ obrońcy Spezii Michniewicz.

RadioZET.pl/PAB